İşi Bırakmam Durumunda Vergi İndirimi Belgemle Emeklilik Başvurusu Yapabilirmiyim

Kamu kurumundan özeleşmeden ötürü işi birakmayi düşünüyorum daha önce almiş oldugum % 40 raporuma istinaden ayni oranda bir yil süreli vergi indirimi belgesi aldim süresi biti . Yeni başvuru sonucu % 40 oraninda alinan raporu hastane kanaliyla deftarliga 4.9 2013 ankaraya gönderdi artik kaç ayda gelir bilemem büyük ihtimal ayni oranda % 40 la geri gelir kisacasi ben işi biraksam çalişmadigim halde bu yeni gelecek vergi indirimi belgesiyle emekli başvurusu yapabilirmiyim şimdiden verecegeniz cevaplar için teşekkürler:d

Vergi indirimleri çalışırken bildirilir aslında;
İşyerinden istifa ettiğinizde vergi indirimi şuan işlemde ise; sonuç size adresinize bildirilir. Adresiniz verilmemiş ise 2 ile 6 ay içerisinde defterdarlığa ve size sonuç gider.
dolayısıyla Heyet çıkısı itibaren 2 ile 6 ay arasında sonuç gelir. Sizde işyerinizden istifa ettiğiniz takdirde bu tarih zamanlaması sürecinde defterdarlıktan bilgi alabilirsiniz.

Yeni işyerinize gittiğinizde yada yeni iş değiştirdiğinizde işyeri mutametliğine veya personel şubeye dilekçe yazıp şu tarih şu sayılı vergi indiriminden mükellef olduğunu bildirdiğinizde. İşyeri ile Defterdarlık yazışlaları bu ki bir hafta ile bir ay arası sonuçlanır: neticesinde sizde vergi indirimine devam edersiniz..

Demem şu ki hakkınız kaybolmaz; ileri ki yıllarda da kullanabilirsiniz süresi geldiğinde de emeklilik talep edersiniz.

Geri