İşitme cihazları neden bu kadar pahalı

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar yeşil kart üzerine iki tane işitme cihazı aldım. Medikalcıya 150 tl verdim ve SGK da bi ay için de bana 400 tl civarı para verecek onu da medikalcıya verecem, demek istediğim iki tane cihazın fiyatı 550 tl ye geliyor yani tanesi 225 tl...

Medikalcıya normalde bu cihazların fiyatları ne kadardır? diye sordum, o da: 1250 tl dedi yani düşünsenize cihaz yeşil kart üzerine olursa 1000 lira fark giriyor araya....( eski parayla 1 milyar)

Şunu sormak istiyorum 1000 liralık kazığı bize kim atıyor? devlet mi, medikalcı mı?

Hoş ben yeşil kart üzerine aldım kazık falan yemedim ama yeşil kartım olmasaydı ve nakit almak zorunda kalsaydım ben de o kazığı yemek zorunda kalırdım.

Dağlar kadar fark neyden kaynaklanıyor? bunu merak ettim, bilen varsa lütfen cevap versin.

Dipnot: aldığım cihaz Audi Servise ait, "NOVA 2 mini" Almanyadan geliyor.

ibo38

Üye
Üye
Selamın aleyküm arkadaş ben de değiştirmedeğiştirme durumundayın cihazı ,ben mesela yüksek dereceli işitme kaybım olduğundan medikalci 3000 liralık cihazı sgk 550 karşılayacak ama geri kalan 2450 tl yi kendi cebimdenmi ödeyeceğim? Lütfen yanıtlarsanız sevinirim,saygılar.

Birey

Üye
Üye
Aleykümselam, inanın fikrim yok ben sadece yeşil kart üzerinden alırken gözlemlediklerimi yazdım. Detaylı bilgiye sahip değilim ama sağlam bilgiyi medikalcılardan alabilirsin. Eğer büyük şehirdeysen ve imkanınız varsa en az 2-3 hatta 4 medikalcıya uğrayın, fiyatları ve seçenekleri sorun. Hangisi daha avantajlıysa ondan alırsınız.

sinandeniz

Üye
Üye
mesut sadece işitme cihazı değil tüm medikal ürünleri ateş pahası ALLAH bu medikal ürünleri satanlara vicdan versin resmen soygunculuk yapıyorlar

Birey

Üye
Üye
mesut sadece işitme cihazı değil tüm medikal ürünleri ateş pahası ALLAH bu medikal ürünleri satanlara vicdan versin resmen soygunculuk yapıyorlar

Haklısın öyle Sinan, sanırım vergiden kaynaklanıyor olsa gerek.

Tekerlekli Sandalye