İşitme engelli biri memur olursa hangi işlerde çalışır?

egribey

Üye
Üye
işitme engelli biri memur olursa ne gibi işlerde calısır? ne kadar maaaş alır ortalama? ve suan ikahmet oturdugum yerde atanma olanagım varmıdır?

İsen Buga

Üye
Üye
:) işitme engelli olarak bana sorabilirsin.
İşitme engelli memur olabilmesi için iyi okuma yazması olması lazım, okuduğunu anlaması da lazım sonra gerisi hikaye.
sorun şu: hangi kamu kurumunda çalışacak? Her kurumun işleyiş tarzı farklıdır.
Yinede genel olarak şunu söyleyeyim normal memur ne iş yapıyorsa; işitme engellilerde o işte çalışır.
Maaşına gelince normal memur maaşından biraz fazla alır: 25-60 lira arası fazla alır.

egribey

Üye
Üye
tesekkurler :] ben sınava gırcemde kaç soru soruyorlar ortalama kaç dugru ve kaç puan almalıyımkı atanayım? suan ünv ye hazırlanıyorum memurlugu kazanırsam unv okuyup 4 yıllık memurlukda derecemı yukseltmeyi planlıyorum bu olabılırmı?

İsen Buga

Üye
Üye
1. Kaç soru soracaklar bilmiyorum. Bu soruların çoğu yada azı seni bağlamamalı..
2. Baraj sistemine göre yapılmıyor ki; şu kadar puan al kesin kazanırsın diyemem. Sana önerim şu:mümkünse çok doğru yapmaya başla. bilinen genel kanı şu: En yüksek puan alan yerleşecektir. Ancak talep edilmeyen illere başvuru az ise en az puan alan bile yerleşir mesela hakkarı mesela van mesela ardahan gibi.
3.Lise mezunu olarak memurluğa giren biri üniversite bitirirse muvaffakat ödülü alır ve derecesi yükselir. Dolayısıyla Lise mezunu memurların açıköğretim okumasında fayda vardır.

Merak ettiğin başka soru?

egribey

Üye
Üye
tesekkur ederım suan elimde rapor var daha hiç bir işlem yapdırmadım ilerde sorum olursa sorarım sizi facebokda eklemek istıyorum Emre Erbey | Facebook bu likden benı ekler senız sevınırım

İsen Buga

Üye
Üye
facebook pek kullanmıyorum. Sadece ve yalnız oyun amacı ile giriyorum. Sorunlarınız var ise buradan cevaplarım. Hem siz hemde sizin gibi durumda olanlar faydalansın isterim.

İsen Buga

Üye
Üye
Eski tarihli raporlar genelde işlem görmüyor ondan beri bir nedenle sordum

egribey

Üye
Üye
benım duyumlarıma göre ayak işleri filan yapıyormusuz dogrumu ben masa bası memur olmak ıstıyorum siz ne memurusuznu nasıl biş calişma ortamınız var?

İsen Buga

Üye
Üye
Mimar.im :)....

Yahu bı memur ol sonra da salla bası al maaşı. O kadar büyütme gözünde ...
Şayet ben bilirim ben anlarım dersen o zaman seni catir catir kullanırlar. Bildigini bil ama ben bilirim deme oldu bitti...

egribey

Üye
Üye
Ei ei tamam :) ben aslinda unv hazirlaniyorum edebiyat ög hedef sace memurluga daha cabuk iş imkani olgu için girecem ama acik ögretimden bi 4 yillik bölümde bitirrrim ama ayak işleri olmaz neyse saolasin

muneza

Üye
Üye
Slm İsen Buga İşitme engelli Ön lisans mezunuyum İlçede benden başka ön lisans yok bu durumlarda şansım oluyormu yerleşmeme sürekli sürekli çalışıyorum kısmet sağlık bakanlığına ve adalet bakanlığına tercih yapmak isterim ön lisans olarak başlayanlar memurdan ne kadar maaş alıyorlar

karamel

Üye
Üye
Slm İsen Buga İşitme engelli Ön lisans mezunuyum İlçede benden başka ön lisans yok bu durumlarda şansım oluyormu yerleşmeme sürekli sürekli çalışıyorum kısmet sağlık bakanlığına ve adalet bakanlığına tercih yapmak isterim ön lisans olarak başlayanlar memurdan ne kadar maaş alıyorlar

aynı bende soracaktımm çalışanlar var mı acaba

İsen Buga

Üye
Üye
Puanınız yeterli ise ve boş kontenjan varsa neden olmasın.

yerleşmek için kriter şu:
1. En iyi puana sahip adaylar yerleşir. İşitme engelli aday demiyorum tüm branşlarda aday diyorum.
2. Sizden başka başvuru olmazsa puanınız ne olursa olsun yerleşirsiniz.
3. kontenjanda belirtilen özel kriter varsa mesela işitme engelli aday alınacak vs yazılıyorsa o zaman sizden başka işitme engelli varsa 1 ve 2 kriterleri işitme engellilere göre düzenle ve düşün.

Kolay gelsin.

Ön lisans memurlar genelde aşağı yukarı 1600 civarında maaş alır.
Ancak memur olarak GİHS dışında sizin branşınız ön plana çıkarsa yani branşınıza uygun meslek yaparsanız o zaman maaş artar.

Not: Önlsans adayları YHS sınıfında hademe olarak işe başlamaz varsayıyorum.

Eraybaci

Üye
Üye
23 YIL emekli sandığı yüzde kirkiki raporla emekli sandığından emekli olma durumu varmi

demetdemir

Üye
Üye
İşitme engelliler iş yerinde hangi problemlerle karşı karşıya kalır?

Tekerlekli Sandalye