İşitme Engelliye Heyet Raporu Verilir mi?

mehmethamdi

Üye
Üye
slm arkadaşlar doğuştan işitme özürlüyüm sağ kulak yüzde63 sol yüzde65 duymuyor bir kulağımda işitme cihazı var siemens marka anca onunla duyabiliyorum seslerı ayıredebiliyorum sizrlde anlıyorsunuzdur nedmek istediğimi
şimdi diyeceğim askere muayene kayıta çağırdılar gıttık orda dedim duymadığma dair devlet hastanesnn verdiği odyoraporları gösterdim bana dedilerki seni ankara dışkapı askeri hastesine sevk edeceğiz orda muayene olcaksın dediler gittim 1hafta sonra dışkapı askeri gata hastanesi ordada muayene girdim testler aynı doğru çıktı yalan konuşmanız mumkun değil ordaki odyo aletı dAHA İYİ KEMİĞİ BEYNE GİDEN SİNYALI gösteriyor sonuç seneye birdaha gel muayene dediler 1sene sonra tekrar askeri hastanesıne gittim muayne oldum tekrar sonuç komando olmaz raporu verdiler denizci oldumaskere gittim işitme cihazla sonra orda tekrar muayene gıttım seni neden askre gönderdıler dediler askerikomutan doktoru senn askere gelmemen gerekıyordu dedıler bu raporla nasıl böyle olurdedıler sonra rapor verdıler elverişli değildir raporu aldım 55.gün tezkere elverişli değil raporu aldım askerlık bıttı anlıcanız

memlekete geldım engellı ekpps girmek ıcın devlet hastanesine eheyt raporu almak için çıktım senn kemık fızıksel bışeyın yok dıye rapor vermediler başhekım ve uzman doktor
2.sene tekrar devlet hastanesine eheyete çıktım rapaor özürlü duymama raporu almak için yüzde 63 ve65 duymadığım halde raporu onaylamadılar vermediler benim neyapmam grerekıyor arkadaşlar kafayı yıyecem zaten duyamıyorum normal özel sektöre girdim çalışamıyorum yadrgılıyorlar duymuyorum dıye bize doktorların yaptığına bakın eheyette hiç kala almıyorlar bişeyın yok dıye salıyorlar bana yardımcı olun akadaşlar
DENİZLİ MERKEZ

ogretmen-kac-gun-heyet-raporu-alabilir-heyet-raporu-siniri-nedir-doktor-saglik-muayene-780x400.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=21067]mehmethamdi[/MENTION] Soruyu tam anlamak adına soruyorum. Eğer amacınız sürücü belgesi almaksa rahatlıkla alabilirsiniz. Tamamen duymayan binlerce insan sürücü belgesi alabiliyor. Hastane bu konuda bilgisiz olmalı rapora itiraz ediniz.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba mehmethamdi,
Engellilere tanınan ayrıcalıklardan yararlanabilmeniz için Engelli olduğunuzu kanıtlamanız lazım.
Bunun için Engelli raporu çıkarmanız lazım.
Yaşadığınız ilde İŞKUR'a başvurup -engelli olarak işe girmek için- kendinizi hastaneye sevk ettirin.
Hastanede kulak burun boğaz uzmanına hikayenizi kısaca anlatın. Heyet sonucu %40 üzeri bir rapora sahip olabilirseniz Engellilere tanınan haklardan faydalanabilirsiniz.

mehmethamdi

Üye
Üye
Arkadaşlar zaten ehliyetimmvar işitme cihazı kullanıyor diye yazıyor benim amacım heyet raporu almak zaten şu anda sigortalı bi işte çalışmaktayım fakat işitme sorunu yaşadığım için psikoloji olarak toplumdan etkılenıyorum sana kızıyorlar bağırıyorlar küçük görüyprlar zaten doğuştan az duyuyorum orta ileri derecede ilitme kaybı var kbb sonucu yüzde 65 sol sağ yüzde 63 işitme kaybım var cihazsız hiç duyamıyorım çok zor işveren işitme kaybım olduğu halde 12saat çalışmaktayım şimdi ben engelli özürlü değilmiyim? Amacım hakkımı arayıp ekpss girmek adil olarak çalışabilmek

mehmethamdi

Üye
Üye
KONU BAŞILIĞI YANLIŞ YAZILMIŞ HEYET RAPORU YERİNE EHLİYET YAZILMIŞ KLAVYENİN AZİZLİĞİ KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLAR asıl
--------------------------------İşitme Engelliyim eheyet raporu vermiyorlar------------------------------yazılcak konu başlığını düenleme yeri yok siklip düzeltemedim kusura bakmayın

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21067]mehmethamdi[/MENTION]
%60 üzeri bir işitme kaybınız var buna illaki bir oran verilir size neden vermediler anlamadım. İtiraz edebilirsiniz hakem hastaneye sevkiniz yapılır oradan çıkan sonuç kesindir. İşitme kaybında rapor oranı belirleme oldukca karmaşıktır.

Başlık konusunda endişe etmeyin ben yeniden düzenledim.

mehmethamdi

Üye
Üye
teşekkürler efendim bilmiyorum dediğim gibi rapor askreinn verdiği geçerli değil dediler tekrar yeni rapor odyometri testi istediler yaptık aynı çıktı bakıyorlar ne için geldin dıyorlar mağduriyet mazertamı anlatıyorum zor durumda olduğumu kaç seneden beri vermıyorlar yaş oldu 35 psikolojim bozuldu artık agresıf etrafa bakışımz değişti hep bunların yuzunden kaynaklanıyor işitme engellı dıye ekpss alımı dıye bişey var yüzde 40 olmanız yeterli dıyor kulaktan ben doğuştan olmama rağmen faydalanamıyorum sağlık bakanlığına kadar içişleri bakanlığa kadar uğraşacam artık yaptıkları çok ayıp hakkımızı yiyorlar 15senedir işitme cihazı kullanıyorum radyosyon beynimde baş ağrısı sinirsel yapmaya başladı vu medıkalden sigortadan alnıyor 4te birini karşılıyor cıhazın budamı yalan 3tane işitme cihazı eskitmişim budamı yalan engelliyim sonuçta insanlara size hasta engelli olarak bakıyor ama doktorlar sözde başhekimleri engelli değilsin diyor mağdur oldum engelli-raporu-sorguılama-1-384x320.jpg

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21067]mehmethamdi[/MENTION]

Haklısınız malesefki sistemin işleyişinde büyük aksaklıklar olabiliyor bundan dolayıda mağduriyet yaşan bir çok insan var. Umarım herşey istediğiniz gibi olur Allah kolaylıklar versin.

maraz74

Üye
Üye
Merhaba dogustan isitme engelli suan 4 aylik oglum 32 haftalik 1500 kilo dogdu 40 gun ozel yüzyil hastanesinde kuvez kaldi suan kalbinde ufak delik var doktor kapanir dedi ve beta kulak testin gecemedi kocaeli derince egitim ve arastirma hastanesi tani olarak
Sag kulak normal sinirlarda olup sol kulakta cok ileri derecede isitme kaybi mevcuttur diye bi kagit verdi sonuc olarak ? Bu durumda ne yapmam gerekiyor hic bir seyden bilgim yok neler yapmam gerektigini soylermisiniz dogustan sol kulak duymuyor oglumun verilen kagitta yazilanlar sole
Klik uyaran sonucu : sag kulak 20dbnhl de dalga esitligi elde edilmistir
Sol kulak : 100 dbnhl'de (m) v.dalga esigi elde edilmemistir.
Not sol kulak sag kulaga gore cok kucuk

Redmi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekerlekli Sandalye