Işitme kaybi hakkinda

emre1

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba;bugün foruma yeni üye oldum.Size bir sorum olacak;
Ben bir banka sınavına girdim kazandım.lakin işe başlamadan önce son kez özel bi hastanede işitme testine tabi tutuldum.%45 seviyesinde (her iki kulak toplamı) bir sonuçla karşılaştım.Bu nedenle işe alımım gerçekleşmedi.Ben o kadar kendimi kasarak teste girdim.işin gerçek boyutunda teste girersem %50-55 civarı bir rakamla karşılaşacağımı düşünüyorum.sorum şu ki;
%45-55 civarı ile özürlü raporu alabilirmiyim?
Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim :)

smyzkrkc

Üye
Üye
senn verdiğin oranlar dB oranları sanırım o oranlar yüzde 40ın üstüne çıkmaz benim ki 72 ye 78 kaybım 41 aaldım

emre1

Üye
Üye
bana db söylemedi doktor sadece işitme kaybı yüzdemi söyledi.yani bu oranla %40 engelli raporu alırmıyım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%45 dp oranımı özürlülük oranımı önce onu öğrenmelisin.

emre1

Üye
Üye
tamam halil bey.yarın muayenem var.yarın ileri bir tarihe atmazsa işitme testimi öğrenirim oranları.öğrenince yazarım tekrar teşekkürler :)

İsen Buga

Üye
Üye
Tam teşekküllü hastaneye git, iş gücü kaybı oranı öğrenmek istediğini tüm olanaklardan faydalanmak istediğini söyle yeter. Onlar seni komple muayene etsinler olmaz mı? Varsa diğer sakatlıklar aksaklıklar onlarıda balthazar formülü ile oranınız toplansın.

emre1

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar.bgun istanbul haseki egitim ve ararstirma hastanesine gittim.sag kulagim 23db sol kulagim 40db cikti.forumdan okudugum kadariyla bu oranlarla en az yuzde 40 engelli raporu alamiyorum:( ancak bu degerlerle devlet beni engelli kabul etmesede,bankalar oyle gormuyor.bu isitma kaybi oranlarimla bankaya giremiyorum.bende bu durumdan korkmustum hep.devlete gore engelsiz ancak bankalara gore engelliyim.bu kadar sene bosunami okudum adaletmi bu ya :(

Tekerlekli Sandalye