İşitme kaybı rapor oranı?

activisiony

Üye
Üye
işitme kaybından yüzde otuz iki rapor verdiler kararın yanlış olduğunu düşünüyorum hiç duymama için yüzde elli ikiyse benim sağ kulak hiç duymayıp sol kulak az duyuyo benim gibi aynı durumda olan arkadaşımıza yüzde kırk bir rapor vermişler rapor oranı nasıl hesaplanıyo sağ 115 db sol 58db kayıp var yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bana görede eksik oran vermişler. İşitme kaybı rapor oranı hesaplaması çok çok karmaşık Ancak bir kulağın tamemen diğernin ise kısmen duymasında %32 nin çok çok üzerinde oran verilmeliydi. İvedilikle İl Sağlık Müdürlüğüne giderek rapora itiraz ediniz.

activisiony

Üye
Üye
rapor şuan elimde deil cuma günü hastaneye gittiğimde doktor muayene etti test yaptık falan yüzde otuz iki yazdı raporu sağlık kuruluna verdim mayısta şu tarihte heyet için gel dediler sizce gitmelimiyim heyete gitmemeyi düşünüyorum yüzde kırkın altında olduğu için bana bi faydası olmucak kısa bi süre bir ay öncede askerlikten işitme kaybı nedeniyle muaf oldum askerlik engel var diye kabul etmiyo devlet yüzde otuz iki veriyo bu duruma göre engelllide deilim kafam çok karışık nasıl bi yol izlemeliyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gidip raporu almazsan raporada itiraz edemezsin. Burada kararı sen vereceksin.

activisiony

Üye
Üye
yani heyete girmem gerekli itiraz edebilmem için raporu almam gerekiyo böylemi oluyo başka bi hastaneden rapor alabilirmiyim yüzde otuz iki verdiği için başka bi hastaneye gitmek istiyorum itiraz edince yine aynı oranı verirler diye endişeliyim en sonunda hakem hastanesinin verdiği karar kesin oluyomuş galiba sonuna kadar gitsem yüzde kırkın altında olursa diye endişeliyim o yüzden başka bi hastaneye gidebilirmiyim raporu almadan heyete girmeden

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O öyle olmaz. Sistemde gözükür bir şekilde. Şu adımları izle. Raporu al. Daha sonra aldığın raporla birlikte il sağlık müdürlüğüne gidip itirazda bulun. Onlar seni hakem hastanesine sevk ederler. Hakem hastanesi en doğru oranı verecek hastanedir.

activisiony

Üye
Üye
yani heyete girmediğim halde başka bi hastaneden rapor alamazmıyım bu durumda raporu iptal etme gibi bi durum olabilirmi bunlar olmazsa tek yolu sizin dediğiniz gibi yapmak olucak galiba

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Heyete girmezsen (kesin olmamakla birlikte) yeni rapor alırken zorlukla karşılaşabilirsin.

Tekerlekli Sandalye