İşitme kaybı ve Psikiyatri(Anksiyet bozukluğu) oranı...

İsen Buga

Üye
Üye
Bana gelen bildiriyi buraya yazıyorum ve isim vermiyorum:

Merhaba;

Ben 02.07.2013 tarihinde diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesine vergi indirimi için başvurdum.İşitme kaybım ve psikiyatri(anksiyet bozukluğu) hastalığım mevcuttur. işitme kaybı için verilen oran %22 (sürekli) psikiyatri içinde 6 ay takip diye rapor verdiler.Her ay düzenli olarak kontrole gidiyorum. Aslında benim hem işitme kaybım ve aynı zamanda algılıyamama sorunum var.Konuşmaları karşıdaki insanın ağzına bakarak ne demek istediğini anlamaya çalışıyorum.Her ne kadar işitme testi yapan personele ve doktora söylememe rağmen dikkate almadılar.Sadece işitme kaybını yazdılar.Sorum şu Ben tekrardan heyete ne zaman girebilirim(raporda 6 ay takip yazıyor) ,nereye müracaat etmem gerekiyor ve de bu iki hastalık ile %40 ve üzeri rapor alabilirmiyim. Şu an itibari ile özel bir sektörde ssk lı olarak çalışmaktayım.(1995 yılı işe giriş,4283 ssk prim günü ve 1145 bağkur prim günüm mevcut) 1977 yılı doğumluyum.
Yazıp beni bilgilendirirseniz minnettar kalırım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Psikiyatri için birşey söylemek zor. Ancak konuşmaları algılayamamk derecesinde işitme kaybına verilen oran düşük gibi geldi bana. Eğer verilen oranın düşük olduğuna inanıyorsanız il sağlık müdürlüğüne giderek rapora itiraz edebilirsiniz.

solomon

Üye
Üye
Halil bey vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Bana psikiyatri için verilen 6 ay süresi dolmak üzere ben şimdi tekrardan müraccat ettiğimde hem kulaktan hem de psikiyatriden heyete girebilecekmiyim. Eğer girebileceksem ve oran düşük gelirse o zaman sağlık müdürlüğüne müracaat etmeyi düşünüyorum.Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir acaba.Şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Verilecek oranın düşük olduğuna düşünürseniz il sağlık müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz...

İsen Buga

Üye
Üye
Müracat değil itiraz edeceksiniz. 6 ay dolduğunda size verilen rapor oranı düşük çıkarsa ve siz raporun haksızlık ve düşük oranda olduğuna inanıyor iseniz itiraz edeceksiniz.

solomon

Üye
Üye
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. 6 ayım doluyor.Sormak istediğim konu kulaktan bana %22 verildi psikiyatri 6 ay takip dedi.Şimdi ben heyete gireceğim psikiyatriden.Kulaktanda girebilirmiyim heyete tekrardan Almış olduğum raporu herhangi bir yere vermedim.Bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılarımla;

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam solomon,

Psikiyatriden yeniden girdiğinizde verilen oran değişmediğinde bu sefer zaten haksız yere aldığınızı düşündüğüm kulaktan yeniden heyete girip rapor oranınızı yükseltmek için bir kere daha şansınızı deneyin ve bence bunu denemeye değer.

solomon

Üye
Üye
Gazoz agacı vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Ben bugün 6 aylık takip için son psikiyatri doktoruma gittim.Bana perşembe günü heyete girmemi söyledi.Benim öğrenmek istediğim konu ben perşembe günü hem kulaktan hemde psikiyatriden heyete girebilirmiyim? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılarımla;

solomon

Üye
Üye
Hocam merhaba; Size sormak istediğim soru aşağıda belirtilen odyo sonucuma göre iştime kaybı oranım % ne kadar olabilir? odyometri: sol 55 db sağ: 70 db konuşma skoru: sol %60(95db) sağ %54 (100 db) birde psikiyatri başka doktor tekrardan 6 ay takip yazdı.Ne yapabilirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Verilen odyo testi oranlarını yorumlayacak arkadaşımız varmı?

solomon

Üye
Üye
Aşağıda belirtilen odyo sonucuma göre iştime kaybı oranım % ne kadar olabilir? odyometri: sol 55 db sağ: 70 db konuşma skoru: sol %60(95db) sağ %54 (100 db) birde psikiyatri başka doktor tekrardan 6 ay takip yazdı.Ne yapabilirim? cevap alamadım. cevap yazarsanız sevinirim.Saygılarımla

cano

Üye
Üye
Verilen odyo testi oranlarını yorumlayacak arkadaşımız varmı?

merhabalar,sizin gibi benimde işitmeyle ilgili problemim var.sağ kulak ileri derece sol kulak normal çıktı değerlere göre.ama emin olun sizin sonuçlarınızdan daha yüksek olmasıa rağmen daha düşük bir oran aldım.sadece %13.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Aramızda işitme ile ilgili tüm sorunları bilen ve sorularınızı yanıtlayabilecek yeterli bilgiye sahip benim üstadım İsen Buga var en yakın zamanda yanıt verecektir umuyorum.

Hepinize acil şifalar diliyorum.

solomon

Üye
Üye
Herkese merhaba; Sİze sormak istediğim bir kaç sorum olacak bilgilendirirseniz sevinirim.Dün vergi indirimi için heyete girdim.İşitme kaybı %35, fizik tedavi %7,psikiyatri 6 ay takip yazıldı.bana 10 gün sonra sonucunu alırsın dendi. Sormak istediğim soru toplamda %42 olan rakamı düşürme ihtimalleri varmı? vergi indiriminden faydalanabilirmiyim,nasıl bir yol çizmem gerekiyor.(1995 işe giriş 4350 gün ssk 1150 gün bağkur hizmetim var.)Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Baltazar formülüne göre %35 + 7 = %40 ediyor. Vergi indirimi başvuralarında hastanenin verdiği oran geçerli olacağına dair yönetmelik var. Dolayısıyla ankara oranı düşüremez...
Not: Birden fazla hastalık, sakatlığın toplanmasında baltazar formulü kullanılır...

solomon

Üye
Üye
Halil bey merhaba;birşey soracağım yani bu oranla vergi indiriminden faydalanıp emekli olabilirmiyim?

solomon

Üye
Üye
Halil bey merhaba;
Baltazar formülüne göre raporum %35 + %7 = %40 ediyor dediniz.Yani bu %40'lık rakamla emekli olabilirmiyim acaba.Eğer emekli olursa elime geçecek ücret ne kadar olur.Bilgilendirirseniz çok sevinirim.(1995 işe giriş ssk prim:4356 bağkur prim:985)
Saygılarımla;

Tekerlekli Sandalye