İşitme kaybımın özürlülük derecesi ne kadar?

world56

Üye
Üye
saf ses ortlaması (db ile) hava sol : 63 , sağ : 73

konuşmayı anlama eşiği (db ile) sol : 55 , sağ : 55

konuşmayı anlama testi (% ile) sol : 95 , sağ : 95 ' ye karşılık sol : 28 , sağ : 28

yukarıdaki 28 kırmızılı yazan rakam konuşma özürlülük derecesi midir?

özürlü raporu ne kadardır?

konuşmayı anlama testi % 95 kayıp mı yoksa sağlam mı gözüküyorum ben orayı tam olarak anlayamadım. peki oradaki 28 rakamı nedir özürlülük derecesi midir konuşma özürlüğü müdür?

F

Fırtına

Guest
erhan,

bana göre; konuşmayı anlama testi % 95 sağlam gözüküyor..sun.. senin işitme kaybın, ''orta dereceli..'' bir kayıp diye düşünüyorum..

world56

Üye
Üye
bu verileri yazmış olduğum bendeki kağıdın arkasında şöyle bir açıklama yazmışlar; tanı : sol kulakta orta, sağ kulakta ileri derecede sensorinaral işitme kaybı mevcuttur. diğeri ise
değerlendirme : yeniden işitme cihazı denenmesi uygundur. cümlesini yazdılar.

world56

Üye
Üye
fırtına abla dün yazmış olduğun % 95 değil 95 db ' dir. doğru verileri aşağıya yazdım.
saf ses ortlaması (db ile) hava sol : 63 db, sağ : 73 db

konuşmayı anlama eşiği (db ile) sol : 55 db, sağ : 55 db

konuşmayı anlama testi (% ile) sol : 95 db , sağ : 95 db ' ye karşılık sol : 28 , sağ : 28

yukarıdaki 28 kırmızılı yazan rakam konuşma özürlülük derecesi midir?

özürlü raporu ne kadardır?

F

Fırtına

Guest
erhan,

düşüncemde, kendi aklımca; yorum yapıyorum ama doğru ve kesin bilgi edinmeden sana birşey söylemek istemiyorum.. ben arkadaşıma danışayım ve sana yazayım..

F

Fırtına

Guest
erhan, sorunu arkadaşıma ilettim ve verdiği cevabı aynen yazıyorum;

orta dereceli işitme kaybı var.. en üstteki önemli..; 63 ve 73 db .. 63 db orta dereceli, 73 desinel ileri derecenin başı kayıp oluyor.. tahminim % 40 gene alamaz.. % 30 - 36 arası bir oran alır.. iki kulakta da kayıp, 75 db üstünde olması gerekiyor.. ilerliyorsa; yıldan yıla kayıp, ileri ki yıllarda alabilir..

(serdal arkadaşıma çok teşekkür ediyorum..)

world56

Üye
Üye
çok sağol abla. birde şunu söylemek istiyorum. yazmış olduğun yukarıda % 30 - 36 arasındaki oran üstüne konuşma özürlüğü oranı eklense % 40 üstüne çıkmaz mı?

F

Fırtına

Guest
erhan,

elinden geldiğince..; başka ne rahatsızlığın var ise dile getir.. senin bu rapor işinin sonucunu, inan..; öyle çok merak ediyorum ki.?! aylardır bu konu üzerinde duruyoruz.. bakalım sonuç nasıl olacak.?! % 40 üzeri rapor alman dileğim..
Rabbim işini rast getirsin.. önündeki tüm engeller kalksın inşaallah..

world56

Üye
Üye
amin inşallah.

Tekerlekli Sandalye