İşitme kaybından dolayı rapor alımı?

SESSİZ DÜNYA

Üye
Üye
Kaderdaşlarim.... Dogustan gelen isitme kaydi git gide arti ve ne zaman odyo yapilsa farki sonuclar cikti sonunda doktordan biletaral testi istedim test sonucu aynen boyle sag kulakta sensorinoral tipte 60 db ırta ileri derecede sol kulakta sensorinoral tipte 70 db orta ileri kayip saptandi. arasitirmalarim biletaral testin daha gercekci oldugu uyuturak sinirlerin verdigi tepki sonucu oldugu dolaysiyla odyometricinin klasik odyo testinden daha gercekci oldugunun dusunsindeyim ama bu kayiplara ragmen sana %40 rapor verilmez dedi doktor eyvallah dedim ciktim.... gel gor ki iki gun önce sag kulak zari grip oldugum zorlama olmus diye patladi. doktora gittim zar delik odyo testi istedi odyo testi sonucu iki kulaktada 60 kayip gozukuyor ve yine rapor verilmez dedi zar delik ve sag kulagimi hic hissetmiyorum duyum azalmasi lazimken niye farkli sonuc cikti anlamadim kaldi ki biletaral test sonucu 60 a 70 iken normal odyo testini doktor niye dikkate aldi ....
Amacim rapor almak degil amasi var ki özel bir iste calisamiyorum calistirmiyorlar kac isten ciktim duyum yuzunden veeee bugunde kapilar yuzume kapandiii akil verin bana ne olurr düştüm cikmazlara ne yapayim bilmiroum özelde is yok orda yok burda yok e ben ne yapayim %40 nedir yaaa duymuyoruz yani otesi varmi duymuyorrr oyle anlayisli bir toplumda yasiyoruz yaa azda duymasak yadirganmiyoruz yada engelimizle bizi sahipleniyorlar ya bizde rapor istemeyelim...
Allahim derdi verdin sabrida veriyorsun cok sukur ama kullarin cok nankor kendi sagliklarinda sıkıntı yok diye digerleri umurlarinda degil....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İki kulağın %60 işitme kaybı nedeniyle %40 oranında rapor almanız çok zor. Bir kulağın tamamen duymaması diğerininde duyması durumunda %30 civarında oran veriliyor. İçinde bulunduğunuz durumun zorluğu anlıyorum ama malasef yasalar bu şekilde.

SESSİZ DÜNYA

Üye
Üye
doktor iki kulakta 70 kayip olmasi lazim diyor... ee anlamadigim birsey var yuzde 60 kayip neden yetmiyor duymuyorum yani bu devletin kriterleri neden bu kadar sacma. Olelim mi bu sacma duzen yuzunden.

Tekerlekli Sandalye