İşitme testine göre rapor yüzdesi

serkan_06

Üye
Üye
herkese merhaba benim arkadaşım bu gün rapor almak için hastaneye gitti elindeki test sonucuna göre ileri derece işitme kaybı yazıyor aşağıda oranları yazıyorum rapor oranı ne kadar olur bilgi verirseniz seviniriz

saf ses ortalaması
sol sağ
hava 72 83
kemik 55+ 67+

konuşmayı alma eşiği
sol sağ
35 65

konuşmayı ayırt etme
sol sağ
56 48

İsen Buga

Üye
Üye
%40 zar zor alırsın. Doktor değiliz bu arada verdigin rapor senin durumunu kötü göstermiyor. Afaki yani konuşmalarda bozukluk var mı? Denge sorunu varmış? Soruya ne kadar zamanda cevap verebiliyor? Buna benzer ayırt edici özelliklerde görmek bilmek lazım. Sadece rapor verip ne diyorsunuz demekle olmaz.
Aşağı yukarı zar zor %40 alırsınız. Niyetim morali bozmak değil, heyetten sağlam muayene olmanı sağlamak.

serkan_06

Üye
Üye
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

serdar483

Üye
Üye
benımde ıkı kulakta ameliyatlı ve sağda yuzde 65 solda yuzde 40 ısıtme kaybı var sedef hastalıgı var psikiyatrıde tedavı goruyorum ve sakınlestırıcı kullanıyorum raporlu ılac bıde en önemlısı benım sag kolum cap askerı raporum ver elverıslı degıldır dıye bunların dordunde yuzde kaç alabılırım
1 kulak
2 kol
3 sedef
4 psikiyatrı

serdar483

Üye
Üye
benımde ıkı kulakta ameliyatlı ve sağda yuzde 65 solda yuzde 40 ısıtme kaybı var sedef hastalıgı var psikiyatrıde tedavı goruyorum ve sakınlestırıcı kullanıyorum raporlu ılac bıde en önemlısı benım sag kolum cap askerı raporum ver elverıslı degıldır dıye bunların dordunde yuzde kaç alabılırım
1 kulak
2 kol
3 sedef
4 psikiyatrı

serdar483

Üye
Üye
ben bugun işitme testine girdim sağ kulakta 345 db sol kulak 190 db cıktı yuzde kaç özurlu cıkar

uygarçağdaş

Üye
Üye
bildiğim kadarıyla , tamamen kayıp da dahi %40 a ulaşmıyordu .. umarım yeni düzenleme yapılmıştır . öbür rahatsızlıklarını dikkate alırlarsa %40 ı aşabilirsin umarım .

serdar483

Üye
Üye
SLM BEN GECEN HAFTA rapora gırdım koldan ve kulaktan koldan %18 aldım kulak henuz belli degıl sonuc hastalıkta sol kulakta 130 ds sağda 320 ds cıktı duyma kaybıda solda %35 sağda %96 kaç oran alırım kulaktan toplamda 40 gecermi

Tekerlekli Sandalye