İşitme ve denge sorunum var. Hangi oranda özürlü raporu alırım?

kişlali

Üye
Üye
Meniere hastasıyım yaklaşık 10 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum rahatsızlığımın kesin tedavisi yok ancak ilaçlarla belli bir yaşam seviyesini koruyabiliyorum.Sağ kulağımda ileri derecede işitme kaybı ve denge kaybım var.Meniere atakları geldiği zaman ise bir saat kadar kıpırdayamıyorum,atak sonrası ileri derecede yorgunluk yaşıyorum konsantrasyon bozukluğu yapıyor,konuşmaları ve sesleri algılamakta güçlük çekiyorum psikolojimide ileri derecede etkiliyor ayrıca bel fıtığı be boyun fıtığı teşhisleri koyuldu tedavimi fizik tedavi ile gördüm fakat sıkıntılarım hala devam ediyor.Ne fazla ayakta durabiliyor ne de fazla oturabiliyorum.Bİr başka rahatsızlığımda kronik bronşit zaman zaman nefes daralmalarına sebep oluyor.Vergi indiriminden yararlanmak için başvursam %40 rapor alabilirmiyim emekliliğime 5yılım var 22 yıllık sigortalılığım ve 7300 prim günüm var bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşların cvplarını bekliyorum. Teşekkü Ederim..

İsen Buga

Üye
Üye
denemekle birşey kaybetmezsin.
olur da %40 altına gelirse birşey kaybetmezsin.

kişlali

Üye
Üye
Çok tdeşekür ederim bu raporu almak için nerden başlamam lazım direk hatahane sağlık kuruldan başlamam uygunmu yoksa maliyeden mi başlamam lazım ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kişisel başvuruyla rapor almak yerine sevk yluyla rapor alınız. Öylesi daha sağlıklı olur.

kişlali

Üye
Üye
Halil kardeşim teşeükür ediyorum yardım cı oluyosunuz aslında birde meniereden +belfıtığı+boyun fıtığı +bronşit vb konulardan (meniere ana rahatsızlıkolmak üzrere)rapor alabilen yada alamayan bir arkadaşın tecrübesini görebilsem içim rahatlıyacak ve hemen müracat edecem alamazsam iş verenle aram tamamen açılacak gibi görünüyo o sebep le korkuyoruym hep de33n iş siz kalmaktan ozaman işte her şey daha kötü olacak sağlıcakla kal kardeşim

kişlali

Üye
Üye
Resmen rapor almak için baş vurdum kronik bronşit için göüsden %20 tansiyon ve rtim bozukluğundan %19 verdi kardiyolaji asıl meniereden alacağım oranı merak ediyorum testlerimin yenilenmesi için 3 temuza gün verdiler snırım oranlararım rapor almama yetecek paylaşacağım sonuçları faydalanacak arkadaşlar olacaktır selamlarımı sunuyorum arkadaşlar

İsen Buga

Üye
Üye
Kardiyo hariç suanki oran tam %36 oldu..

kişlali

Üye
Üye
KBB dan denge bozukluğundan %5 işitme kaybından %16 toplamda % 20 verdi bronşitden %20 kardiyolojiden de %19 almıştım toplam baltazar hesabına göre % 48 almış oldum heyyeten bakanlık onayını bekliyorum

İsen Buga

Üye
Üye
heyette bakanlık onayı mı? nasıl oluyor yaf?

kişlali

Üye
Üye
Yaf hastanen rapor heyyeten alınıyo vergi indirmi yoluyla müracat ettiğim için maliye bakanlığı sağlık kurulu raporu onaylıyo ve vergi indirim hakkı doğuyo devamındada emeklilik hakkı doğuyo

İsen Buga

Üye
Üye
:) tmm
heyette bakanlık onayı deyince şaşırmıştım.
Geçmiş olsun. 2-4 ay içerisinde sonuçlanır

kişlali

Üye
Üye
heyyettten almış olduğum raporu maliye bakanlığı sağlık kurulu onaylaması gerekir demek istemi,ştim

Tekerlekli Sandalye