İşitme ve ortopedik engelliyim. Ne zaman emekli olurum?

1972 doğum tarihim 1986 dan sigorta girişim var 2011 yılında yüzde 42 işitme ve ortabetik raporu aldım toplam gün sayım 3600 vergi indirimi almadan 25 yılımı doldurmuş olup 3600 günde emekli olmak için ne yapmalıyım
yardımlarınız için şimdideen teşekkür ederim

Neden 25 yılı doldurmayı bekliyorsunuz? %42 lik özürlülük oranıyla "vergi indirimi almanız" halinde hemen emekli olabilirsiniz.

çalışıyorsanız bulunduğunuz il vergi dairesine gidip oradaki özürlüler biriminden vergi indirimi talebinde bulunun. Prosedür gereği çalışıyor olmanız gerek. Gerisi kolay...

vergi dairesine dilekce yazıp beni başka hastaneye gönderip rapor oranımı düşürürler diye korkuyorum duyduma göre 25 yılını dolduran ve 3600 günü olan özürlü emekli olur diye dumuştum ayrıca benim ilk rapor oranım yüzde 32 verildi ve ben itiraz dilekcesi yazdım sağlık kurulu beni başkahastaneye gönderdi ve o hasteneden yüzde 42 başka hasteneye gönderdiar sonuç çıktığı için sağlık kurulu beni tekr

ve üçünçü hastenedende yüzde 42 sonuç çıktı şimdi vergi indiriminde bulunsam beni tekrar başka hastaneye zevk ederlermi

vergi dairesine dilekce yazıp beni başka hastaneye gönderip rapor oranımı düşürürler diye korkuyorum duyduma göre 25 yılını dolduran ve 3600 günü olan özürlü emekli olur diye dumuştum ayrıca benim ilk rapor oranım yüzde 32 verildi ve ben itiraz dilekcesi yazdım sağlık kurulu beni başkahastaneye gönderdi ve o hasteneden yüzde 42 başka hasteneye gönderdiar sonuç çıktığı için sağlık kurulu beni tekr

yanlış duymuşsun...
istersen 25 yıl boşu boşuna bekle...
3600 gün doldur ve 25 yıl bekle istersen...

Özürlü emeklilik 15 yıl ve 3600 gün primle olur. ancak kademe kademe yükseltildi.

Yapman gereken vergi dairesinden vergi indirimi almak: yoksa özürlü emekli olamazsın. düz emekli olursun 7200 (5600 olabilir) gün prim doldurmanız gerek :)

benim 1986 dan sigorta gişrişim normal emekli olmam için 5300 gün ve 49 yaşta emekli oluyorum şimdi yüzde 42 raporumla 5300 gün sigorta pirimi tamamlaıktan sonra yaşı beklemeden erken emekli olabilrmiyim

Emeklilik için engelli raporu kime göstereceksin?

SGK bu işe bakmaz, dolayısıyla primlerin tamam olduğunda yaş dolduğunda herkes gibi normal emekli olursun; engelli olarak emekli olacaksanız raporu kime göstereceksiniz? dediğim gibi SGK bakamz engelli raporuna?

Bunu Halil bey cevaplasın... ben cevapladım cünkü...

Geri