İşkur'a Kayıtlı Engelliler'e Web Tasarım Kursu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sinop'ta İŞKUR'a kayıtlı engellilere yönelik 'Web Tasarımı ve Programlama Kursu' başlatıldı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Sinop İl Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü ile Sakatlar Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen kurslarda 24 engelli kurs görecek. Toplamda 24 engellinin eğitim göreceği kursların 12 kişilik ilk grubu Özürlüler Derneği Salonu'nda kursa alındı. Kursun açılışı; İŞKUR İl Müdürü Lokman Ceylan, Kurs Koordinatörü Mustafa Aydın, Sakatlar Derneği Başkanı Tığcan Gör ile Halk Eğitim Merkezi yetkililerinin katılımıyla start aldı. Konuyla ilgili bilgi veren İl İŞKUR Müdürü Lokman Ceylan, kursun bütçesinin 35 bin 899.60 TL bütçesi olduğunu söyledi. Lokman Ceylan, "İŞKUR'a kayıtlı özürlülerin mesleki eğitim ve rehabilitasyon edilmesine yönelik Web Tasarımı ve Programlama mesleğinde 24 özürlü vatandaşımıza yönelik 12 kişilik 2 grup halinde planlanan kursumuzun ilk grubu kursa alınmış oldu. Kursiyerlerin günlük cep harçlığı, genel sağlık sigorta primlerini ile iş kazası ve meslek hastalığı primlerinin yanı sıra idari giderler ve eğitici ücretinin tamamı İŞKUR tarafından karşılanacak. Her bir kurs 320 saat sürecek olup, kursiyerlere kurs bitiminde kurs katılım belgesi verilecek" dedi.
Haber Fx

Tekerlekli Sandalye