İstanbul'da evde bakım maaşı alanlar kontrol ediliyormu?

Yaldız

Üye
Üye
3-4 gübdür sitede yazılanları okuyorum ve bişey dikkatimi çekti. Bazı arkadaşlar bakım ücreti aldıklarını ve her 6 ayda bir shç yetkilileri tarafından kontrol edildiklerini yazmışllar. Ben istanbulda yaşıyorum ve 2 yıldır bakım maaşı alıyorum ancak 2 yıldır bizim evimize gelerek kontrol eden olmadı.
Ben şehir dışına çıkıyorum arada acaba diyorum şehir dışına çıktığımdamı shç yetkilileri eve geldiler. Bizde evde yokuz eğer geldiler ve bizi evde bulamadılarsa ilerde bakım maaşımızın kesilmesi gibi bir sorunla karşılaşırmıyız.
İstanbulda yaşayıpta bakım ücreti alanlar kendilerinin kontrol edilip edilmediğini yazarmı?

sinandeniz

Üye
Üye
bende adanada yaşıyorum bir buçuk yıldır bakım maaşı almaktayım bu süre içersinde benimde kapımı çalan olmadı shç kurumundan her hangi bir kontrol yapılmadı bende senin gibi şehir dışına arada çıkmaktayım benim kendi düşüncem büyük illerde bu kontrol aksaya biliyor galiba... ADANA da kontnrol olan varsa yazarsa bende sevinirim........

yade

Üye
Üye
bende bursa yenisehirde yasamaktayim 2 yildir bende aliyorum maaş herhangi bir gelen olmadi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bazı illerde SHÇ yetkilileri tarafından bakıma muhtaç kişinin evi her 6 ayda bir ziyaret edilerek, kişinin bakımının tam manasıyla yapılıp yapılmadığı, bakıma muhtaç kişinin bakıcısından memnun olup olmadığı soruluyor. Bu başlık altına 3 arkadaşımız yazmış 3'üde kendilerine bir kontrol yapılmadığını söylüyor. Ortak özellik büyük illerde yaşamaları. Konuya dair tecrübesi olan arkadaşlar özelliklede küçük ilşlerde yaşayan arkadaşlar bu başlık altında kontrol edilip edilmediklerini yazabilir mi?

YassaX

Üye
Üye
Sakarya da yaşamaktayız..Evde bakım maaşının bağlanalı yaklaşık 1 yıl oldu, herhangi bir kontrole gelen olmadı.. Sadece Şubat ve Ağustos aylarında maaş artışlarına dair evrağı SHÇ ye teslim etmemiz gerektiğini ifade ettiler.

Tekerlekli Sandalye