İstanbul'da Ömss Bilgilendirme Toplantısı

brcgngr

Üye
Üye
"Salı günü(28 subat 2012) istanbul Fatihde Mir Ali Kültür merkezinde ÖMSS bilgilendirme toplantısı vardı..bu toplantıda bir sosyal hizmetlerden bir görevli, birde ÖSYM yetkilisi vardı..konu hakkında bilgi verdiler..soru cevaplara geçildi..toplantıya tahmini 400kişi katıldı..

ben ÖSYM merkezi başkanının 10500 sayısını başvuru yapan olarak açıkladı demiştim..hayır dedi ÖSYM yetkilsi cuma akşam itibariyle 20bin başvuru geçti dedi..başkan ÖSYM, Ahmet Demir hangi gün itibariyle bu sayıyı açıkladı bilmiyorum dedi ama cuma akşam itibariyle lisans önlisans ve lise toplamı 20bini geçti..tahmini 45 bini aşmasını bekliyoruz dedi..

ayrıca sınavdaki soru türlerine göre her sorunun eşit ağırlıkta olacağını ve kpss ye göre daha kolay ve basit olacağını belirttiler..en azında uzun paragraflı sorular gelmeyeceğini şekilli sorular görme engelilere sorulmayacağını söyledi..her bölgede engelilere uygun bina aradıklarından bahsetti.

kadro konusunda ise hiç bir bilgi vermedi,biz sınavı yapıp sıralamayı yapmakla yükümlüyüz ,bizden sonra hükümet yada iktidar bu konuda yetkilidir dedi..

iş okullarından mezun olanlara lise mezunu gibi işlem yaptıklarını bahsettiler..

engel gruplarına göre ayrım sıralama yapmayacakalrını genel olarak sıralama yapacaklarını ,sınav esnasında engel gruplarınaın özelliklerine göre avantaj tanıdıklarını söyeledi..+20,+40 ilave zaman verdiklerinden bahsetti..

sorular kpss ye göre daha kolay ve anlaşılabilir olacak yanıltıcı sorular sorulmayacağınısöyledi bu önemliydi..

sınavdan sonra tercih kılavuzu yayınlanacağını ve kurumların hangi tür engellilerin başvurabileceğini ve hangi il tercih edeceklerini adayların kendisi seçeceğini işaretleyeceğini belirtti."

DİPNOT: Arkadaslar haberi Memurlar.net ten aldım. Bana ait değildir. Aynen kopyaladım. Haberi görmeyen arkadaslarımın da bilgilenmesi adına.

YassaX

Üye
Üye
brcgngr ; Bu güzel bilgi paylaşımı için Teşekkürler, ellerine sağlık ...

brcgngr

Üye
Üye
rica ederim. faydalı olabildiysem ne mutlu.

YassaX

Üye
Üye
brcgngr ; cok faydalı oldu :)

Tekerlekli Sandalye