İşte engelli çocukların Ali babası

gülümse_hayata

Üye
Üye
12937210001.jpg

12937210002.jpg

12937210005.jpg

Taşeli'nin rehabilitasyon merkezi Anamur'a kuruluyor. Ermenek ve Gülnar’ı da kapsayacak şekilde geniş Taşeli’ye hitap edecek olan Güzelim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Kurulması hazırlıklarını başlatan İşadamı Ali Güzel, Engelliler için kolları sıvadı.

“Bir çocuğun yürüyerek gelip beni kucaklayacağı gün, benim en mutlu günüm olacaktır.” Diyerek duygularını ifade eden Güzel, “ Zihinsel, fiziksel ve işitme engelli öğrencilerin, çağın gereklerine uygun olarak eğitilmesi, memleketimize bir vefa borcumuzdur

.Bu projeden bir lira kar beklemiyorum. Kazancımı sosyal sorumluluk projeleri ve gelişmiş teknolojilerin engellilere sunduğu ile ihtiyaç sahiplerine bahşedeceğim.” Dedi. Anamur Akdeniz Mahallesi Antalya-Mersin Yolu üzerinde bin 200 metrekare kapalı alanda kurulu.

4 katlı binada Fiziksel engelliler için terapi imkanı veren uzay terapi sisteminin de bulunduğu son sistem teknoloji ile donatan İş adamı Ali Güzel, “Engelli Eğitimi ile ilgili oluşturduğumuz kurumsal yapı Ermenek ve Gülnar dahil tüm taşeli platosuna hitap etmeyi ve bölgemizde bir ilk olmayı hedefliyoruz.

Bu merkezin benim için ayrı bir anlamı da doğup büyüdüğüm Anamur’da bir istihdam alanı oluşturarak gençlerimize iş alanı açmaktır” dedi. ‘Sizin mutluluğunuz, bizim mutluluğumuzdur’ felsefesi ile bu yola çıktıklarını kaydeden Güzel, bu görevin sabır isteyen kutsal bir görev olduğunu söyleyerek sabırla öğrencilere terapi uygulamaya gayret eden personel sorumlusu Kadir Uysal ve ekibine teşekkür etti.

anamurekspres

Tekerlekli Sandalye