İşten ayrılırken bunları yapın

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Diyelim şu anda çalıştığınız işte memnun değilsiniz veya daha iyi bir iş buldunuz ve ayrılmak üzeresiniz. Çalıştığınız yerden ayrılırken neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte size önerilerim ;

1) Duygusallaşmayın ( mümkün olmasa bile :( )

2) Abartılı vedalar yapmayın ( içimdekileri söylemeden gitmek bana göre değil ama neyse )

3) Yeni iş yerinizde eski işyerinizi kötülemeyin ( bunu kimsenin yapmayacağını umut ediyorum )

4) İstifa ve kovulma sonucu oluşacak yasal haklarınızı ilgili kişiye sorun ve kendiniz araştırın ( yasal haklarınızı iyice öğrenmeden kesinlikle yerinizden kımıldamayın ! )

5) Mutlaka tavsiye mektubu alın ( referans mektubunuz işten ayrılmadan cebinizde olsun )

6) İş deneyiminizi CV’nize doğru ve detaylı yansıtın ( abartılı yada fazla mütevazi olmaktan kaçının )

7) İşten çıktıktan sonra eski patronunuza bir teşekkür maili atın ve ilişkinizi koparmamaya çalışın ( insan insana her zaman muhtaçtır ve inanın dünya aslında sanıldığı kadar büyük değildir...)

güz gülleri

Üye
Üye
bankadan ayrıldığım gün arkama bile bakmadım :D :D :D ne ilişkisi? ne bağı? mümkün olduğunca uzağa gitmeli insan :D gerçi ben baya bi uzağa gittim 460 km cik :D :D :D

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
.) çok şekersin ya güzümmmmm çoooooooooook hem de :eek::eek::eek:

Tekerlekli Sandalye