İyi Bir Akülü Sandalye Nasıl Olmalı?

Gold Medikal

Moderatör
Moderatör
Katılım
Eki 21, 2013
Mesajlar
67
Tepkime Puanı
0
Puanları
6
Akülü sandalye tabir caizse bir engellinin bacakları konumundadır. Bu nedenle akülü tekerlekli sandalye satın alırken tam olarak neye ihtiyacımızın olduğuna karar vermeliyiz. Ülkemizdeki engellilerin ekonomik durumu hepimizin malumu. Bugün şu marka sandalyeyi alayım, beğenmezsem yarın yenisiyle değiştiririm deme lüksümüz olmadığından satın alma sürecinde geniş bir araştırma yapmalı, birden fazla medikalci ile görüşüp fikir almalısınız. Bu kısa girişten sonra Gold Medikal olarak sizlere satın alma sürecinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde sıralayalım.

iyiakulusandalye.jpg

Akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1- Neye ihtiyacınız olduğunu iyi belirleyin.

İyi akülü sandalye yoktur size uygun akülü sandalye vardır. Örneğin, dış mekânda çok iyi performans gösteren akülü sandalyeden iç mekânda aynı performansı alamazsınız. Tamda bu noktada alınan akülü sandalyenin dış mekânda mı yoksa iç mekânda mı (ev, işyeri, alış veriş merkezi vb. Gibi) kullanılacağı kilit rol oynamaktadır.

2- Akülü Sandalye Yedek Parçası ve Servisi

Aldığınız akülü sandalyenin Türkiye’de servisi olup olmadığını araştırınız. Özellikle yurt dışı menşeli akülü sandalyelerde buna çok dikkat edin. Her mekanik araç gibi akülü sandalyelerde zaman içerisinde arızalanır ve tamir gereksinimi doğar. Böyle bir durumla karşılaştığınızda akülü sandalyenizin yedek parçasını bulmakta sürprizle karşılaşmamak istiyorsanız servis hizmeti olup olmadığını önceden araştırın.

3- Yerli Markamı Yoksa Yurt Dışı Menşeli Akülü Sandalye Almalıyım?

Eğer yedek parça, servis sorunu yoksa ve ekonomik durumunuz elveriyorsa kesinlikle yurt dışı Avrupa menşeli akülü sandalye almanızı öneririz. Avrupa’da üretilen çoğu akülü sandalyenin Türkiye distribütörü bulunmaktadır.

4- İkinci El mi Yoksa Sıfır Akülü Sandalye Almalıyım?

Bu sorunun cevabı da yine kişinin ekonomik durumuna bağlı olmakla birlikte, eğer güvenilir bir firma veya tanıdığınız bir arkadaşınızın aracı ve ve aracın durumunu biliyorsanız ikinci el akülü sandalyede alınabilir. Zira sıfır akülü sandalyeler ikinci el akülü sandalyelere göre çok çok pahalıdır.

5- Hangi Marka Akülü Sandalyeyi Önerirsiniz?

Markasıyla tüm dünyada ün yapmış akülü sandalye modellerinin sayısının çok olduğunu belirtmekle birlikte GoldMedikal olarak size 2 marka önerebiliriz. Bunlardan ilki Alman malı Meyra Optimus serisi, bir diğeri Hollanda malı vanos excel serisi.

Meyra Optimus serisi akülü sandalye özellikleri


Kullanıcılar tarafından “alman panzeri” olarak tanımlanan meyra marka akülü sandalyeler Alman malı olmasına rağmen sadece almanya’da değil tüm dünyada en fazla kullanılan akülü sandalye markasından biridir. Meyra optimus serisi (optimus 1 ve optimus 2) daha çok dış mekanda yüksek performans gösterir. Güçlü motoru sayesinde engebeli yol, makul düzeyde yüksek olan kaldırım, hatta ve hatta dağ, bayır gibi arazi koşullarında bir traktörle boy ölçüşebilecek düzeyde bir performansa sahiptir. Gelişmiş joistiği akülü sandalyeyi kullanırken kontrolün sizde olduğunu hissettirecek düzeydedir. Yüksek düzeyde hassas olan amortisör sistemi en zorlu yol koşullarında bile sarsıntıyı minimum düzeyde hissettirir.

Not: web sitemizden meyra optimus 1 akülü sandalyeyi incelemek için buraya meyra optimus 2 marka akülü sandalyelerimizi incelemek için buraya tıklayın.

Meyra Optimus aracım bozulursa Türkiye’de tamirini yaptırabilir miyim?

Türkiye’de akülü sandalye kullanan çoğu engellinin tercihi meyra optimus serisidir. Çok sayıda optimusun kullanılması arz-talep doğrultusunda çoğu medikalci tarafından tamir ve bakımı yapılmaktadır. Gold Medikal olarak ta meyra optimusun tamir ve bakımını yapıyoruz, gerekli durumlarda yurt dışından istenen yedek parçayı getirterek ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

VanOs Excel Akülü Sandalye Özellikleri


Hollanda malı vanos excel serisi akülü sandalyeler yapısı gereği hem iç hemde dış mekanda kullanılmak için tasarlanmıştır. Avrupa’dan getirtilen akülü sandalyelere göre vanos akülü sandalyelerin fiyatı daha makuldür. Ayrıca excel marka akülü sandalyenin tüm tamir, bakım ve yedek parçası ilgili firma tarafından karşılanmaktadır. Not: firma tüm firmalarda olduğu gibi garanti kapsamına girmeyen arızalar için kullanıcıdan tamir parasını almaktadır. Garanti kapsamına giren arızaların tamiri yine tüm firmalarda olduğu gibi ücretsiz yapılmaktadır.

Videoda gösterilen VanOs Airide Akülü Sandalye hakkındaki teknik bilgiler için buraya tıklayın

Tüm soru, görüş, önerileriniz için bizi arayabilirsiniz. 0546 531 46 47
 

murat tarsuslu

Üye
Üye
Katılım
Eki 15, 2011
Mesajlar
358
Tepkime Puanı
9
Puanları
18
merhaba benim de yanıtını, mantıklı yanıtını bir türlü bulamadığım sorular var. bazı akülü sandalyeler neden bu kadar pahalı. mesela meyra optimus. almanya satış fiyatı, yanlış hatırlamıyorsam, 8000 euroya yakındı. neredeyse bir otomobil fiyatı bu. dört adet tekerlek, bir adet elektrikli motor ve süspansiyon sistemini bu kadar pahalı yapan etken nedir? yanıtlarsanız sevinirim.. iyi çalışmalar..
 

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Katılım
May 19, 2010
Mesajlar
14,378
Tepkime Puanı
137
Puanları
63
Yaş
49
Malasef meyra optimus 2 lerin sıfır satış fiyatları çok pahalı. Sıfır meyra optimus 2'nin Türkiye satış fiyatı 24 bin tl. Bu nedenle sıfırından daha çok ikinci ellerinin satışı yapılıyor. Atıyorum türkiye'de yılda 100 tane sıfır meyra optimus 2 satışı oluyorsa bunun 10 katı ikinci el satışı oluyordur. Bunun teknik bir açıklaması yok. Tamamen arz talep meselesi ve üretici firmanın fiyat politikasıyla alakalı bir durum. Kaliteli ve marka olmuş bir ürün ve ben ürünü bu fiyata satıyorum diyorlar. Alıcısı varmı? hemde çok.
Bende 20 yıllık bir akülü sandalye kullanıcısı olarak meyra optimus kullanıyorum. Satışınıda yapmamıza rağmen bende ikinci el meyra kullanıyorum.
 
Tekerlekli Sandalye
Üst