İzlenmesi Önerilen Filmler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar mutlaka izlemelisiniz diyebileceğiniz, çok beğendiğiniz filmleri buraya yazabilirseniz sizler gibi başkaları da o filmden aldığınız keyife ortak olacaktır :) Mutluluklar gibi keyifler de paylaştıkça çoğalır diyerek bugüne kadar seyredip çok beğendiklerimi sizler için yazıyorum...devamını bekliyorum...

İçimdeki Deniz
Akıl Oyunları
Esaretin Bedeli
Umudunu Kaybetme
Yeşil Yol
Piyanist
Lorenzonun yağı
Kızım Olmadan Asla
Hayat Güzeldir
Milyoner
Yağmur Adam
Sevginin Gücü
Özel Bir kadın
Er Ryan'ı Kurtarmak
Altıncı His
Kelebek Etkisi
Zoraki Kral
Sil Baştan
Forrest Gump
Titanik
Schindler'in listesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bende ilk aklıma gelen filmleri yazayım çok beğenerek izlemiştim tavsiye ederim.

İncir reçeli
Kasımda aşk başkadır
Babam ve oğlum
Truva
Güneşi gördüm

M

mavibalina2012

Guest
Çingeneler Zamanı (çok beğendim çok da sükse yaptı ama ben konusuna bayıldım gerisi benim için hikaye ne senaristinin ne yönetmeninin özeli beni ilgilendirmez izlemeni isterim)
Dejavu
Gladyatör
Amelia
En beğendiğim fimler (Esaretin Bedeli, Forrest Gump, Çingeneler Zamanı)

marcus_oredius

Üye
Üye
matrix 1,2,3
xmen 1,2,3, ilksınıf, wolverine
dead space 1,2
final fanatsy 1,7 (2,3,4,5,6 yok )
yıldızlar savaşı 4,5,6,1,2,3
kaptan amerika
yıldız geçiti1,2,3
uzay yolu 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 - alternatif universe
uzay gemisi askerleri 1,2,3
beşinci element
dark crystal
dark city (karanlıklar şehri)
sugar punch
esaretin bedeli
forest gump
superman 1,2,3,4 - superman returns
batman1,2,3
batman yeni cekimler
şimdilik aklıma gelen belli başlı sevdiklerim.

yalvaçlı_32

Üye
Üye
"UMUDUNU KAYBETME"
bence film çok güzel adamın başına gelmeyen kalmıyor ama mücadeleyi asla bırakmıyor. İzlemenizi tavsiye ederim

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İçimdeki Deniz , bu filmi henüz izlemediyseniz en kısa zamanda izlemeniz dileğimle,

‘Biçimsiz ve bozulmuş bir bedenin bekçisi olan bir insan için, yani benim için, saygınlık nedir? Ben, hayatı, özgürlüğü seven çoğu insan gibi, yaşamanın bir hak olduğuna, ama bir mecburiyet olmadığına inanıyorum.’ [Ramon Sampedro]

Hayatın ne kadar değerli olduğunu ve yaşamanın herşeye rağmen yaşamanın güzelliğini hatırlatması açısından
izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum...

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşlar bir de izlemenizi kesinlikle öneririm."Can Dostum"... Birbirinden farklı özellikleri sahip iki kişinin dost olmasını anlatıyor. Fransız yapımı drama filmi ama eğlenceli kısımları da mevcut her ne kadar görsel efekt yönünden yoksunsa da eminim çok seveceksiniz. İçimdeki Denizi izlemedim ama öneri varsa izlerim. Gerçekten bana da Umudunu Kaybetme filmini fazlasıyla övmüşlerdi ben de modda değildim herhalde güzeldi ama konusu bilindik gibiydi pek beğenmedim. I am Sam'de Yağmur Adam tarzında film sevenler için güzel bir film görsel efekte önem verenler için Çingeneler Zamanını öneririm...

marcus_oredius

Üye
Üye
can dostum amerikan yapımı robin williams ın başrolde oynadığı duygusal film değil miydi?

M

mavibalina2012

Guest
Evet oscara aday olmuş, Robin Williams en iyi erkek oyuncu ödülünü, senaryosu da en iyi senaryo ödülünü almıştı

M

mavibalina2012

Guest
Söylemeden geçmeyeyim iki filmi kıyasladığımda Fransız menşeili olanını tercih ederim Robin Williams'ın oyunculuğunu çok beğensemde diğerinin konusunu dramatik ögelerin yanısıra eğlenceli, düşündürücü ve daha doğal buldum. Tercih sizlerin...

marcus_oredius

Üye
Üye
o film yani amerikan can dostumda gerçekten bayağa iyi aktörler oynadı ben affleckin oynadığı filmler (armageddon daredevil en büyük korku ( bu filmde morgan freemanla oynadı) ) arasında en beğendiğim bu olmuştur.

marcus_oredius

Üye
Üye
şu sıralar biraz jim hensonnun filmlerine bir dönüş yaşıyorum. izleyecek olan varsa labirent ( panın labirenti değil) dark crystal, muppet filmleri izlemesini tavsiye ederim. büyük ustaydı jim henson.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
20053946.jpg

Kesinlikle tavsiye ederim...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sairane

Üye
Üye
220px-The_Silence_of_the_Lambs_poster.jpg

kuzuların sessizliği
Yapım:
1991 - ABD,
Tür:
Dram, Gerilim, Gizem, Korku, Suç, Psikolojik,
Süre:
118 dakika
Yönetmen:
Jonathan Demme,
Oyuncular:
Anthony Hopkins, Jodie Foster, Ted Levine, Scott Glenn, Obba Babatundé, Roger Corman, Frankie Faison, Charles Napier, Tracey Walter, Kasi Lemmons, Dan Butler, Brooke Smith, Diane Baker, jeffrie lane, maria skorobogatov, leib lensky, frank seals jr., george 'red' schwartz, James B. Howard, chuck aber, Bill Miller, Kenneth Utt, Don Brockett, Paul Lazar, Gene Borkan, Pat Mcnamara, Jim Roche, Lawrence T. Wrentz, Adelle Lutz,

Akademiyi başarıyla bitirmiş olan Clarice Starling artık genç bir FBI ajanıdır.Clarice, sapık bir katilin peşindedir.Katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır.Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat bir sapıktır.Clarice, bu sapığa ulaşma amacıyla, bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşmak gerektiği yönünde bir plan yapar.Fakat, Clarice’in Lecter’dan alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlıdır. Film, 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu ve en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü.Bu başarılı yapım, Hannibal Lecter serisinin 1.filmidir ve seride dört film daha yer almaktadır.Serinin diğer filmleri; The Silence of The Lambs(1991), Hannibal(2001), Red Dragon(2002), Hannibal Rising(2007) şeklinde sıralanmaktadır.

kaynak: Kuzuların Sessizliği - The Silence Of The Lambs - Sinemalar.com

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
KARAMSARLIK MI ? UMUT MU ? STEPHEN KİNG ' İN KİTABINDAN SİNEMAYA UYARLANAN BİR BAŞYAPIT

esaretin-bedeli,izlety-film-izle.jpg

ESARETİN BEDELİ

Yayın tarihi:
23 Eylül 1994 (ABD)
Yönetmen: Frank Darabont
Oyuncular: Tim Robbins
Morgan Freeman
Bob Gunton
William Sadle
Clancy Brown
Gil Bellows
Mark Rolston
James Whitmore
Jeffrey DeMunn
Senaryo: Frank Darabont
Öykü: Stephen King
Ödüller: Amerikan Görüntü Yönetmenleri Birliği Film Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

Konusu

Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank Hapishanesi`ne gönderilen bankacı Andy Dufresne (Tim Robbins), burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlar. Hapishanede tanıştığı Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman) ile aralarında mükemmel bir dostluk oluşur.

Shawsank Hapishanesi'nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy'nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır.

Stephen King'in "Rita Hayworth ve Shawshank'in Kefareti " adlı romanından sinemaya uyarlandı ve gösterildiği ülkelerde büyük ilgiyle karşılandı. 1994'te aralarında en iyi film adaylığı dahil 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.

Esaretin Bedeli gelmiş geçmiş en güzel özgürlük filmi üstüne yok diyebilirim hatta tüm zamanların en etkileyici filmlerinden birisi. İzlemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
akil-oyunlari-film-afisi.jpg

” Hep sayılara inandım içinde bir mantık olan denklemle hesaplanan… Ancak hayatım boyunca onlarla uğraştıktan sonra mantık nedir diye soruyorum. Buna kim karar veriyor ? Araştırmalarım sırasında fizikmetafizik ve hayal alemlerine gidip geri döndüm ve kariyerimin en büyük buluşu gerçekleşti. Mantıklı nedenler yalnızca ama yalnızca gerçek sevginin gizemli denkleminde bulunabilir. Bu gece burada olmamı sana borçluyum. Var olmamın nedeni sensin. Sen benim mantığımsın. Teşekkür ederim…

+ Benim işim bu problem çözmek.
- Bu problemi çözemezsin.
+ Neden olmasın neden olmasın? Ben çözülemez denilen denklemleri ve problemleri çözdüm!
- Bunu çözemezsin çünkü sorun problemleri çözdüğün yerde beyninde.

” Hayatta hiç birşeyden kesinlikle emin olamazsın john hayatta emin olman gereken tek şey bu! ”

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
incir-Re%C3%A7eli.Jpeg

Sana dokunmak, hayatın içinde durup dinlenmek gibi. Sana dokunmak, nefes almak gibi. Sana dokunmak, tüm kelimeleri yakmak gibi. Sana dokunmak, tüm insanları affetmek gibi. Sana dokunmak, hayatı temize geçmek gibi. Sana dokunmak, ölüme inat gibi.

Bana nefes alan bir şeyi sevme hakkı vermediler, ben de incir reçelini sevdim. İncir Reçeli sendin sevgilim.

Dövme! Bilmem. Vücuduma kazıyacak kadar değerli bir şey gelmiyor aklıma.

En zor anlarda bile ayrılmamacasına tek vücut olabilmeyi anlat. Yalnız yürümek zor, kolayını anlat.

Fikrimde tarifsiz gülüşün, cebimde koca bir “hoşça” kal.

Bedeninin bu kadar ucuz muydu? Bilemedim. Asıl ucuz olan ne, biliyor musun? Beş kuruş vermeden savurduğunuz yargılarınız!

Sen birşey söylemeden gidersin değil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır.

Bence her insanın, hayatta değer verdiği en az biri olmalı.

Tekerlekli Sandalye