Jel akuler cok pahali

Sevlim

Üye
Üye
Merhaba benim sukuturum var akuleri cok eskidi akulerin yenisine 1.200 tl cok pahali benim alacak gucum yok bir cift 55 ahm jel akuye ihtiyacim var bana bu konuda yardimci olurmusunuz

GT-I8190 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar,
Evet dediğiniz doğrudur jel aküler kullanım ömrü uzunluğu ve akü yapımında kullanılan teknoloji nedeniyle kuru akülere göre pahalıdır.
Örneğin şuradaki aküler 5-7 yıl arası ömürlüdür. Fiyat listeleride şu şekilde:> http://www.jelakuler.net/aku-fiyatlari/

Tabi bu her jel akü için geçerli değil. Daha doğrusu piyasada jel akü olduğunu iddia eden gerçekte ise cycle değeri çok düşük aküler mevcut. Bu konuya ilişkin valilikten bağış talep edebilirsiniz ama onlarda bu fiyata akü alımı için ödeme yapar mı doğrusu çokta emin değilim.

Hakan Usta

Üye
Üye
Sevlim arkadaşım. Jel akülerin pahalı olduğu doğrudur. Bunun en önemli nedeni jel akülerin şarj yapılırken, kullanılırken ve beklerken zararlı gaz ve asit buharı salınımı yapmamasıdır. Bildiğiniz gibi sulu akülerde sülfirik asit ve saf su kullanılmaktadır. Ve sulu aküler şarj olurken yüksek oranda zararlı gaz ve asit buharı salınımı yaparak canlılar için zararlı bir ortam yaratırlar. Aynı zamanda kapalı ortamlarda bekleyen sulu aküler de ortam ısısına bağlı olarak zararlı gaz salınımı yaparlar. Kullanım esnasında da akım çekilmesi sonucu gaz salınımı oluşur. Ayrıca sulu aküler sallanmaya bağlı olarak asit sızıntısı yaparak bulundukları zeminde hasara yol açtıkları gibi cilde temas etmesi halinde ciddi cilt yanıkları ortaya çıkartır. Sulu aküler çok kısa sürede çok yüksek akım verebilfikleri için elektronik devredeki basit arızalarda devrenin yanmasına hatta yangın çıkmasına sebep olabilmektedir.
işte saydığım bu kötü özellikleri nedeniyle özellikle ev içinde kullanılan cihazlarda sulu akü kullanımasını istemiyoruz. Ancak eğer akülü sandalyenizi eve sokmuyor ve ev dışında kullanıp ev dışında havalandırması olan ve insanların sık kullanmadığı bir yerde şarj edip, park ediyorsanız ve akülü sandalyenizle uçağa binmeniz gerekmiyorsa sulu akü kullanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü uçaklara sulu akü alınmayıp hava alanında sökülüp imha edilmeye gönderiliyor. Piyasada bulabileceğiniz en kaliteli avrupa 60 Amper iki adet sulu akü 300 TL civarında iken en kalitesiz örneğin Çin malı Vi..... marka 44 Amper iki adet jel akü 800 TL civarında alınabiliyor . Ve Vi.... akü en çok bir yıl dayanırken sulu aküyü üç yıl sorunsuz kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus şarj cihazınızın arızalı olmayıp akülerinizin potansiyel gerilimi 28,5 volta geldiğinde şarjı kesebiliyor olması gerektiği ve akülerinizi her kullanımdan sonra mutlaka şarja bağlayıp tam olarak doldurmanız gerektiği gerçeği. Bazı şarj aletleri geri beslemeyle çelışır. Cihazı aküye bağladığınızda akülerde toplam 18 voltun üzerinde gerilim göremezse şarja başlamaz. Aküler boşalmış olduğundan aküler ölmüş sanarsınız. Aküleri haricen şarj ettirip ölçtürmeden yeni akü almayın. Bu nedenle kullanmadığınız akülü sandalyeleri en azından iki ayda bir tam şarj etmelisiniz. Akülü sandalyelerde iki akü seri bağlı olduğundan her zaman bir tane akü daha önce bozulur. Eğer aküler iki yıldan daha az kullanımışsa bozuk olmayan akünün bir kaç yıl daha kullanım süresi vardır. Akülerinizi akücülerde bulunan akü ölçer cihazla ölçtürerek bozuk olan akünün yerine bir tane aynı amperde akü alarak akülerinizi bir kaç yıl daha kullanabilirsiniz.
Ama ille de jel akü alacağım diyorsanız size SSB marka jel aküyü kullanan, kullandıran ve tavsiye eden birisi olarak güvenle önerebilirim. Yaklaşık olarak üç yıldan bu yana bütün müşterilerime öneriyorum ve akülü sandalyelerine SSB akü takıyorum. Daha hiç bir kötü bilgi gelmedi. Aracılardan alıp iki katı para ödemek yerine birinci elden Ankara ana bayisinden almanız sizin yararınıza olur. Örneğin 20 Amper iki adet jel akü ana bayide 95 dolar iken piyasada 125 dolar civarında satılmakta. iletişim için 0543 404 7268 numaradan bana ulaşıp adres ve telefon bilgisini alabilirsiniz.

denizkızı1

Üye
Üye
Merhabalar,
Evet dediğiniz doğrudur jel aküler kullanım ömrü uzunluğu ve akü yapımında kullanılan teknoloji nedeniyle kuru akülere göre pahalıdır.
Örneğin şuradaki aküler 5-7 yıl arası ömürlüdür. Fiyat listeleride şu şekilde:> http://www.jelakuler.net/aku-fiyatlari/

Tabi bu her jel akü için geçerli değil. Daha doğrusu piyasada jel akü olduğunu iddia eden gerçekte ise cycle değeri çok düşük aküler mevcut. Bu konuya ilişkin valilikten bağış talep edebilirsiniz ama onlarda bu fiyata akü alımı için ödeme yapar mı doğrusu çokta emin değilim.

Merhabalar. Ben bu bahsettiğiniz siteden akü almak istiyorum fakat sizin kullanımınızla ilgili yorumlarınızı merak ediyorum. Yani biraz tereddütte kaldım da. Siz burdan mı aldınız akünüzü? Sorun yaşadınız mı? Yardımcı olursanız bana çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tavsiye etmem [MENTION=18042].BLADE.[/MENTION] yıllarca kullandım sulu akü. Daha doğrusu kullanaamdım. Her yıl değiştirirdim. 5 Yıl önce jel akü aldım halen aynı aküleri kullanıyorum performansı ise aldığım yıl gibi meyra optimus gibi ağır bir akülü sandalyeyi neredeyse 30 kilometre götürüyor. Bu aküleri kullanıyorum http://www.jelakuler.net/trojan-deep-cycle-jel-aku/

.BLADE.

Üye
Üye
Halil bey cok pahali akuler ve 55 amper lik trojan jel deep cyclee akuleride yok baska önereceginiz aku markasi varmi ? Bana yardimci olacak gönlu zengin bir hayirsever yokmu ?

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Trojen in yoksa BB aküler var onlarda Trojenlerle aynı ayardadır.

.BLADE.

Üye
Üye
059bfcc4e9e6e2082b607ba19bda5009.jpg

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hocam kullanmadım ama tavsiye etmem. Tabi siz yinede iyice araştırın.

Tekerlekli Sandalye