% kaç rapor alırım sizce ?

ISIran

Üye
Üye
Ben geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu 35 gün komada kaldım.Fakat bende kalıcı hasar oluştu.Mesela aşağıya doğru ve sol tarafa bakınca çift görmem var.Ve Psikolojide Travma sonrası stres bozukluğu teşhisi koydular.Bunlara % kaç alırım sizce ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bahsettiğin hastalıkların hiç birinin sakatlık oranı cetvelinde karşılığı yok. Oran verilirken hastalığın vucutta bıraktığı etkiye bakılarak oran verilir. Bu nedenle şu yada bu oranda rapor alırsınız demek çok zor.

ISIran

Üye
Üye
Eminmisiniz ? Çift görme diplopi diye geçiyor.Sanki bunun hakkında birşeyler okumuştum.Sizin paylaştığınız cetvelden.Birde beni muayne etmediler.Daha önceden mahkeme göndermişti.Maluliyet oranı için değil.Kalıcı birşey kaldımı diye.Çift görme diplopi yani ve travma sonrası stress bozukluğu kaldı.Fakat bir daha aynı tıp fakültesine yolladı.Yeniden muayne olmana gerek yok dedi.Benim şikayetlerimi dinledi.Ve mahkemeden aldığım.Dosyamı bütün hastane gecmişim olan onlara verdim.Onlar o şekilde bir maluliyet belirliycekler bana sanırım bu iyi mi kötü mü sizcE ? Daha önce almış olduğum rapor şu şekilde.

QRmYoV.jpg

AAW6dX.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi yeniden baktım;
İşlevsel Görme Puanınının Balthazard Formülüyle Azaltılacağı Yapısal ve Fonksiyonel Kusurlar
Çift görmeye neden olan kalıcı gözün dış kaslarının hareket kusurlarında işlevsel görme puanı (tedavi ile düzelmesi mümkünse, süreli rapor düzenlenir)
1. Bir gözü kapamadan diplopinin önlenemediği durumlarda % 30
2. Diplopi tali bakış sırasında oluyor ve baş pozisyonu yoksa % 10
3. Diplopi primer pozisyonda, baş pozisyonu gelişmiş ise % 20

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Verilecek oranları yukarda aktardım. Sizin durumunuza hangisi uygunsa onu verirler.

ISIran

Üye
Üye
Bu arada %27 rapor verdiler bana

Tekerlekli Sandalye