Kaç TL Vergi indirimi alırım?

ibo

Üye
Üye
fırtına abla benim bi sorum olacaktı bana yardımcı olurmusunuz 900 tl maaş alan birinin vergi indirimi nasıl hesaplanır yada nekadar olur iş yerinde koca otel hesaplayamamış eğer yardımcı olabilirseniz siğortası maaş üzerinden yatıyo

F

Fırtına

Guest
merhaba ibo,

vergi indirimi maaşla alakalı değil.. sakatlık oranına göre 1. 2. 3. derece vergi indirimleri vardır.. senin sakatlık oranın kaç..?

ibo

Üye
Üye
abla özür görmedim maaşı 900 tl siğortasıda aynı maaş üzerinden yatıyo yüzde 80

ibo

Üye
Üye
yani benim oğlum özürlü baba çalışan bu demektirki 105 tl maaşınamı yansıyacak abla yaz koca otel bulamamış yazrsan açıkça bu yazı otelde okunacak lütfen abla özürr

F

Fırtına

Guest
(1/1/2004 Tarihinden itibaren 4842 Sayılı Kanun Gereğince)

Madde 31 — Çalışma gücünün asgarî % 80'ini kaybetmiş bulunan hizmet erbabı birinci derece sakat, asgarî % 60'ını kaybetmiş bulunan hizmet erbabı ikinci derece sakat, asgarî % 40'ını kaybetmiş bulunan hizmet erbabı ise üçüncü derece sakat sayılır ve aşağıda sakatlık dereceleri itibariyle belirlenen aylık tutarlar, hizmet erbabının ücretinden indirilir.

Sakatlık indirimi;

- Birinci derece sakatlar için 700 TL,

- İkinci derece sakatlar için 350 TL,

- Üçüncü derece sakatlar için 170 TL'dır.

Sakatlık derecelerinin tespit şekli ile uygulamaya ilişkin esas ve usuller Maliye, Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarınca bu konuda müştereken hazırlanacak bir yönetmelik ile belirlenir.

F

Fırtına

Guest
özür oranı % 80 sanırım.. 1. derece sakat sayılıyor.. 1. derece sakatlar içinde, sakatlık indirimi 700 tl dir..

ibo

Üye
Üye
abla kas kafa diyecen banada okudum hepsinide maaşına nekadar yansıyacak indirimi zaten orasıı hesaplayamamışlar ve maaşlar yatacak 2 aydır eksik veriliyo hesaplanamadığı için peki bunun nekadarı maaşa yansıyo bunu yazarsanız okunsun diye nekadarı yansıyacak bunu biliyomusun abla vallahi vaktini alıyo 2 aydır çözülemiyo gene eksik almak istemiyoruzda

ibo

Üye
Üye
özür görmedim abla çok sağollllllll allah razı olsun çok uğraştın teşşekürler

ibo

Üye
Üye
bişey daha sorsan kızmazsın dimi abla peki bu vergi indirimi 105 tl fiş parsı ayrımı ekleniyor yoksa içindemi

F

Fırtına

Guest
ibo, 105 tl., almış olduğun 900 tl. maaşın üzerine yansıyacak.. maaşın 1005 tl. olması gerekiyor..

ibo

Üye
Üye
çok teşşürler abla sağol allah razı olsun artık tüm otel seni okuyacak sağollllll

ibo

Üye
Üye
slm abla bu ay 2 ay oldu vermediler herseferinde başka bahane arıyolar vermemek için ne yapmamız lazım şu vergi indirmi için

F

Fırtına

Guest
merhaba ibo,

niçin vermiyorlar.? vermemek için bahane aramamalılar.. senin hakkın.. vermeleri gerekiyor..

ibo

Üye
Üye
bilmiyoruz hesaplamasını biz adamlar öleki eşime diolarki sen yüzde seksen özürlüye benzemiyosun halbuki özürlü olan çocuk hesabını sen yap abla nasıl olacakmış hala onu araştırıyoz diyip sallıyolar eşimi ne yapamam gerekli onuda bilmiyoz
şikayet etsek işsiz kalırız gibi bi düşüncemiz var tabi bu arada neyapalım anlamadıkkk

F

Fırtına

Guest
başvurun onaylandıysa ekstra birşey yapmana gerek yok.. vergi indirimi maaşına yansıması lazım.. maaş bodrosunda gözükmüyor mu vergi indirimi alıp almadığın.?

F

Fırtına

Guest
eşinle ne alaka.?! o adam!lar özürlü olanın çocuk olduğunu bilmiyorlar mı.?! da, vergi indirimini vermemek için işi yokuşa sürüyorlar.!!!

Tekerlekli Sandalye