Kaçak elektrik cezası için kesilen tutar?

mavzer

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben yüzde seksen engelliyim kirada oturuyorum ve yalnız yaşıyorum kimsem yok
oturduğum evin iskanı olmadığında hakkımda kaçak elektrik tutanağı tutuldu tarafıma 5.700 tl ceza kesildi
cezanın 2000 tlsini evsahim üstlendi geri kalanını ben ödüycekmişim fakat
ben bu cezayı ödeyemedim çünkü ödeme gücüm yok engelli maaşıyla zor geçinen bir insanım
şimdi hakkımda icra takibi başlatılmış kullandığım üç tekerlekli motorsiklet ve maaşıma haciz koymuşlar
şirket avukatlarıyla iletişime geçtim benden 6 bin tl limitli kredi kartı istediler kredi kartına
taksit yapıyorlarmış taksitlerde 1.500tl kredi kartım yok dedim senet yapın her ay 1000 tl ödüyeyim
başkada ödeme durumum yok ve durumumu anlatmama rahmen dinlemediler kestirip attılar
benim sizden ricam nasıl bir yol izliycem bana yardımcı olacak yol gösterecek avukat arkadaşlar olur inşallah

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun başınıza gelen bu tatsız olaydan dolayı üzgünüm ama bildiğim tüm bilgileri size yardımcı olabilmek adına yazma gereği duydum.

Siz o meskenin sahibi değilsiniz, kira karşılığında oturan kiracı konumundasınız ve bu bir şans aslında. Elektriğin kaçak kullanımından haberiniz var mıydı? İskanı olmadığına göre muhtemelen bina da kaçak yapılmış olmalı ve tüm bu işlemlerden ötürü sizin sorumlu tutulmanız çok yanlış. Bildiklerime gelirsek;

Alt yapı sorunlarından kaynaklanan cezai müeyyidelerde kullanılan yapının sahibi sorumludur yani mesken sahibi, içinde oturan kiracı değil!
Hakkınızda icra takibi başlatılamaz çünkü evin tapusu adınıza değil!
Dilerseniz o yerden taşınarak başınızın daha fazla ağrımamasını sağlayabilirsiniz.
Kesinlikle hiç bir yazı imzalamayın, senet düzenletmeyin, borcu üstlenmiş olursunuz!!!
En yakın Adliye Sarayına başvuruda bulunarak ücretsiz Baro avukatlarından yardım alabilirsiniz.
Kimsenin sizden 6.000TL limitli kredi kartı çıkartmanızı isteme gibi bir hakkı yok sakın böyle bir işlem yapmayın!
Siz en iyisi kendinize bir avukat bulun ve haklarınızı aramaktan çekinmeyin!!!

Ve lütfen hiç kimsem yok demeyin hepimizin yaradanı var, rabbim sizi korusun, kollasın dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye