Kadın Erkek Eşitsizliği Hakkında ne Düşünüyorsunuz? (TARTIŞMA)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kadın ve erkek arasındaki eşitsizlik hepimizin malumu hernekadar eşitlik var desek te bu sadece göstermelik ve sadece laftan ibaret olduğunu öyle zannediyorum ki hepimiz biliyoruzdur. Her alanda kadın ve erkek daima farklı tutulup kadını bir adım geride bırakan bir anlayış ve düzen içersindeyiz.

İş hayatı yada eğitim aile her durum kadını arka plana atma çabasında buna rağmen günümüzde kadınlarımızın hergeçen gün bilinçlenmesi ve bu haksızlıklara direnmesi neticesinde epeyce ilerleme olmuştur. Kadın bir obje olmadığını ispatlamış emir ve buyruklar altından sıyrılmış, kendi ayakları üzerinde durabilen ve kendi fikirlerini savunabilen bir birey haline gelmiştir. Tabiki bu durum bile istisnai bir haldedir hala günümüzde bile ezilen kendini ifade edemeyen bir çok çirkin olaya maruz kalan kadınlarımızda azımsanamayacak kadar fazla görülmektedir.

Fakat şöyle bir gerçek var ki kadın hangi grupta olursa olsun ister kendini ezdirmeyen yada ezilen mutlaka eşitsizliğe uğruyor. Kadın ve erkek arasında oluşan bu kaos adeta bir güç gösterisine dönüşüyor.

eşitsizlik.jpg

Şimdi sizlerinde fikirlerini almak istiyorum

Kadın erkek eşitsizliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kadın bu eşitsizlik karşısında nasıl bir yol izlemelidir?
Kadın eşitsizliğe maruz kalınca nasıl duygular içersine girer?
Erkeklerin gözünde eşitsizlik varmıdır?
Erkekler eşitsizlik hakkında neler düşünüyor?
Eşitsizlik denilince aklınıza ilk hangi alandaki eşitsizlikler geliyor?

kartalreis

Üye
Üye
Kadınlar hakkında senden fetva isterler. De ki: Onlar hakkındaki fetvayı size Allah veriyor: ... Nisa/127

Eşitsizliğe sebep olan insanların kafalarına göre bir sistem uygulamaya çalışmalarıdır. Tek mükemmel sistem Yaradan ın sistemidir ve bu sistem içerisinde adalet esastır. Kadın ve erkeklerin hakları emir ve yasaklar şeklinde düzenlenmiştir. Adalet uygulanırsa zulüm de otomatik olarak ortadan kalkar...

Tekerlekli Sandalye