Kadın Hastalıkları Ve Hijyen

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Doç. Dr. Öznur Karaer Bozkurt, kadınların rahatsızlıklarının farkına varabilmeleri için kendilerini ve bedenlerini iyi tanımaları gerektiğini söyledi.

Toroslar Belediyesi, Toroslar İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Mersin Rotary Kulübü iş birliğinde yürütülen 'EV-KA Projesi' kapsamında başlatılan çalışmalar devam ediyor. TORTEK bünyesinde çeşitli kurslarda mesleki ve teknik eğitim alan kadın kursiyerlere yönelik olarak 'Kadın Hastalıkları ve Hijyen' konulu bir söyleşi düzenlendi. Toroslar Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve yoğun ilginin gösterildiği etkinliğe konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Öznur Karaer Bozkurt, doğum kontrolünden menopoza kadar merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadınların rahatsızlıklarının farkına varabilmek için bedenlerini çok iyi tanımaları gerektiğinin altını çizen Bozkurt, özellikle kadınlarda görülen kanser hastalıklarının tedavisi, bu konuda alınması gereken önlem ve tedavi sürecinde uygulanan yöntemler hakkında bilgiler verdi.

Kişisel hijyen konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Bozkurt, 'Temiz kadın, sağlıklı kadındır' mesajı verdi. Ortak kullanılan eşyalardan dolayı toplu hastalıklar oluşabileceğini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Bozkurt, sağlıklı ve temiz bir yaşam için düzenli bir şekilde saç, vücut, ağız ve dişlerin temizlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan, 'EV-KA Projesi' kapsamında başlatılan ve 8 hafta boyunca devam edecek olan eğitimlerin sağlık ve hukuk konularında gerçekleştirilen söyleşilerle başladığı ve önümüzdeki süreçte 'Aile İçi İletişim' ve 'Girişimcilik' konularında verilecek eğitimlerle son bulacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, gerek belediye çalışanlarının mesleki bilgilerini yenileme ve takip etme, gerekse toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla bir dizi eğitim çalışmaları gerçekleştirdiklerini anlattı.

Tuna, 'EV-KA Projesi'nin belirli periyotlarla sürdürüleceğini belirterek, birey sağlığının temelinin anne karnında başladığını, bu nedenle de annenin sağlıklı olmasını önemsediklerini söyledi.

haberoku

Tekerlekli Sandalye