Kadına kadın gözüyle bakabilmek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kadına kadın gibi bakmak denince akla ilk gelen nedir acaba?
Bence ilk önce cinsellik daha sonra annelik ve evdeki işleri yapmak zorunda olan birisi.

Aslında demek istediğim kadına kadın gözüyle bakmak ozaman duygu ve düşüncelerini bir nebze'de olsa anlaya biliriz.Mesela erkekler kadının yerine koysa kendini dövüldüğünü küfüre maruz kaldığını bir takım cinsel arzuları için nasıl hırpalandığını belki biraz daha iyi anlarlar.

Oysa kadın okadar naif bir mahluk'ki en ufacık bir güzellikte mutlu olabilen ve etrafındakileri mutlu edebilecek yeteneğe sahiptir. Küçük de olsa dünyasını renklendirme kabiliyetine sahip olan kadınlarımızı birazcık ince düşünerek çözebilirsiniz.

Düşününki bahçeden kopardığınız bir tek çiçek bile onun için çok şey ifade edecektir.Özel günlerin hatırlanması hediye alınmamış olsa bile sadece hatırlanması yetecektir kadına.

Bir tatlı sözle yaptıramayacağınız bir şey yoktur.Beklenilen sadece tatlı sözler gülen yüzler ufacıkda olsa sevgi sözcükleri.İşte kadını fet ettiniz demektir. Bukadar kolayken zoru seçmek niye? Kavgalar üzüntüler ayrılıklar ortada kalan çocuklar.Neden tablo bu hale gelsin aksini yapmak çokmu zor?

Son düzenleme:

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bir anı

Yukarda bahsetmiş olduğum mevzu hakkında bir anımı paylaşmak istiyorum...

Evliliğimin 10. yılında gerçekleşen bir anı evlilik yıldönümümüz mayıs ayının sonlarına tekabül ediyor.Çok büyük maddi sıkıntılar yaşadığımız bir dönem açmış olduğum butiği küçük oğlumun dünyaya gelmesiyle ve sağlık sorunları nedeniyle kapamak zorunda kalmıştım.

Baya büyük bir kaybımız olmuştu maddi açıdan .O gün evlilik yıldönümümüz heycanla akşamı bekliyorum biliyorum ay sonu ve para sınırlı . yinede gönlüm hatırlanmak istiyor.Akşam oldukca heycanım katlanıyor acaba hatırlıyacakmı diye ve eşim geldi.

Elinde sadece küçücük bir gül sapı bile yok doğru dürüst eşimin sözleri aynen şunlar idi...Seni çok seviyorum ama hediye alcak param yoktu bu gül sana tanıdık geldimi? Hayır dedim insan dedi bahçesindeki gülü tanımazmı kapının girişindeki gülden kopardım başkası gelmedi elimden dedi.

O an hüzünü ve sevinci bir arada yaşadım hüzünlendim çünki eşimin ne kadar ezildiğini hissettim.Sevindim çünki o gül benim için dünyalara bedeldi.Sadece önemli olan hatırlanmak.

Feminen

Üye
Üye
Ne güzel bir anı. Yaşam küçük şeylerden büyük mutluluklar çıkarmakla anlam kazanıyor aslında. Bazen bir tebessüm bazende bahceden koparılan bir çicek en büyük mutluluk olabiliyor. dilerim tüm yaşamınız mutluluk çemberi etrafında döner.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Teşekkür ederim Feminen..

Evet küçücük gözüken şeyler çok büyük mutluluklar verebiliyor.Umarım herkesin yaşantısı mutluluk çemberi etrafında dönsün.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kadına bakış

Bir tatlı söze bir güler yüze tav olur kadın... Aldığı sevginin karşılığını fazlasıyla verir kadın...Özverinin simgesi vefanın odağıdır kadın....Gülen yüz gören göz mutluluktur kadın.....Anadır yardır candır kadın...Yaklaşmasını bilene açılan kalpdir kadın...Uçsuz bir okyanus bir gizemli sırdır kadın...Sonsuz bir güzellik rengarenk açan çiçektir kadın....Varoluş sebebin yaşamdaki hedefin mutluluk ve sevincin kadındır kadın....

Kadına birde bu yönden bakalım onlarsız olunmayacağını anlayalım..

Tekerlekli Sandalye