Kadınlara yönelik istihdam projesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Manavgat Kaymakamlığınca Hazırlanan, Halk Eğitim Merkezi ve İş-kur'un Desteklediği Proje Kapsamında, Kadınlara, Hasta Bakıcılığı ve Yaşlı Bakımı Konusunda Eğitim Verilecek

Manavgat Kaymakamlığınca hazırlanan, Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur'un desteklediği proje kapsamında, kadınlara, hasta bakıcılığı ve yaşlı bakımı konusunda eğitim verilecek.

Kursiyerlerin 4 ay süren program sonunda sertifika alarak, kamu ve özel sektörde yaşlılara ve engellilere bakıcılık yapabilmesi planlanan proje hakkında bilgi veren Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, kadınlara yönelik açtıkları kursa katılacak olanların, daha önce herhangi bir şekilde istihdama dahil olmayanlara yönelik olduğunu söyledi. Türkoğlu, 20 kursiyerin alınmasının planladığı kursun 560 saat süreceğini ve evde bakım teknikleri, yaşlılığın nasıl geliştiği, yaşlılıkta nelere dikkat edilmesi gerektiği, hastanın vücut temizliğinin yapılması, engelli bakımı ve beslenme konularının işleneceğini bildirdi.

Türkoğlu, teorik derslerin tamamlanmasının ardından kursiyerlerin Manavgat Devlet Hastanesi'nde 15 günlük uygulamalı eğitim alacaklarını belirterek, İşkur ile görüşmelerin tamamlanmak üzere olduğunu, anlaşmaya varılması halinde kursiyerlerin kurs süresince günlük yevmiye alacağını ve SGK primlerinin yatacağını söyledi.

Kaymakam Hacı İbrahim Türkoğlu, Manavgat'ta yaşlı ve engelli bakımında önemli bir boşluk olduğunu ve kendilerinin açacakları bu kursla bu boşluğu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini aktararak, 'Bu kursların sonucunda en çok isteğimiz geri dönüşümün olmasıdır. Kursiyerlerimize sertifika vereceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, yaşlı, hasta ve engellilerini emin ellere teslim etmeleridir' dedi.

ANTALYA (Anadolu Ajansı)

Tekerlekli Sandalye