Kadınların Büyük Sıkıntılarından Biriside Erkekleri Tarafından Anlaşılamamak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kadın bir çok sıkıntılarla uğraşmak zorunda kaldığı aşikar, birde buna anlaşılamamak, beklentisine yanıt alamamak eklenince olay dahada zorlaşıyor.

Kadın erkeği tarafından anlaşılmak ve dikkate alınmayı bekliyor. Ama görüyoruzki bu pek mümkün olmuyor. Genellikle erkekler geçiştirme cevaplarla kadının daha çok üzülmesine bu üzüntüyüde ailesine yansıtmasına sebeb oluyor. O zamanda tartışmalar boygösteriyor peki bu durumda kadınmı hatalı yoksa dinlemeden başdansavma cevaplar vererek kadını çileden çıkaran erkekmi?

Kadın ruhu belkide erkeklerin anlayamayacağı yada anlamak istemeyeceği kadar hassas bu hassasiyet kadının çok daha naif ve kırılgan olmasına sebebiyet veriyor. Birazcık erkeklerimiz ince düşünseler aile içi bir sorun kalmayacağına inanıyorum. Şöylede bir gerçek var kadın erkeğe göre hem ruhsal hem fiziksel olarak çok daha farklı yaradılmışdır. Bundan dolayı tam bir anlama beklenilemesede birazcık çaba ve dikkatle sorunlar hallolabilir. Sevgi ve saygı duyularak kadın takdir edilerek, birazcık şımartılarak kadın uysal bir kimliğe bürünebiler.

Kadın ruhu daha duyarlı, sabırlı, duygusal ve dayanıklıdır. Ayrıca çok gizemlidir bu gizemi çözmekde erkeklere kalmaktadır. Çözebilen mutluluğa erişir çözemeyenlerde ise kopmalar başlayabilir. Çünki kadın yapısı ve mizacı gereği fedakar, yapıcı, özverilidir. Erkeği bir adım gelirse kadın on adım hiç tereddütsüz gider.
Aksi durumlarda hırçınlaşır ve bu hırçınlıklarda aile temelinin sarsılmasına sebebiyet verebilir. (Bu demek oluyorki kadını anlamak sorunların ilk ve tek çözümü)

Erkekler yaradılış itibariyle daha güçlü ve katıdırlar. İçlerinde yaşarlar bir çok duyguyu örneğin bir kadın çabucak ağlarken erkek belkide göz yaşlarını içine akıtır. istisnalar olsada bu daima böyle olmuştur. Beni seviyormusun diye sorsa eşi tabiki seviyorum çok seviyorum bunu bilmiyormusun diye yanıt verebilirler. Ama nedense bu tür sözcükleri kullanmakdan pek haz etmediklerini düşünüyorum. Belki yanılıyorumdur ama bu tamamen benim şahsi fikrim.

Şimdi sormak istiyorum erkeklere
Kadın bol bol duymuyorsa bu sevgi sözcüklerini dillerden tatlı sözler dökülmüyorsa içten içe sevmişiniz bunu partneriniz hissetmiyor ve duymuyorsa bir anlamı varmı? Yada ağlamak istiyorsunuz partnerinize sarılarak ama erkeksiniz ya olmaz gizlemelisiniz bunun size bir getirisi varmı?

Uzun lafın kısası tüm duygular yaşanırken sözlü veya fiziki olarak belli edilmeli'ki karşı taraf bunu hissedebilsin. Ayrıca kadınları birazdaha ince düşünerek anlamayı deneyelim'ki araya sorunlar ve ihmal edilmişlikler çıkmasın.

Tekerlekli Sandalye