Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi'

gülümse_hayata

Üye
Üye
Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Van Kent Konseyi'nin ortaklaşa oyarak Sabanca Vakfı Hibe Programı kapsamında yürüttüğü 'Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi' kapsamında mahalle muhtarlarına eğitim verildi.

Van Belediyesi Meclisi toplantı salonunda düzenlenen eğitim toplantısına çok sayıda mahalle muhtar katıldı. Üç yıl süreyle devam edecek olan ve 11 bin kadın, genç kız ve engelli kadına ulaşmayı hedefleyen projenin amaçları hakkında bilgi veren Van Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Van İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Yürükoğlu, engellilere taşıt alımından sağlanan indirimler hakkında bilgi verdi. Engelli aileleri olarak yakınlarını kullanarak nasıl indirimli taşıt alacakları

hesabı peşinde olduklarını kaydeden Yürükoğlu, buna fırsat vermemeleri gerektiğini vurguladı. Engellilerin erken emeklilik, kullanacakları araç ve gereçlerde sağlanan indirimler hakkında da bilgi veren Yürükoğlu, "Derneğimiz 4 yıl önce kurulmasına rağmen bin 250 işitme engelli üyemiz var. Van'da işitme, görme, zihinsel ve bedensel engelli olmak üzere 12 bin civarında engelli var. Biz alan taramasını tam olarak yapamıyoruz. Bunun için büyük bir bütçeye ihtiyaç var. Eğer sağlıklı bir tarama yapılırsa bu

sayının daha da artacağına inanıyoruz" dedi.

Yürükoğlu yaptığı konuşmanın ardından AÇEV yetkilileri ile birlikte muhtarların sorularını cevaplandırdı.

Haber Fx

Tekerlekli Sandalye