Kalbimdeki sesler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
949MV5BMTM2MjE0NTcwNl5BMl.jpg

Tür: Biyografi, Komedi, Dram
Yönetmen: Steven Sawalich
Senaryo: Bret McKinney
Oyuncular: Michael Sheen,Ron Livingston, Melissa George
Müzik: Marc Dold, James Brown,Joe Tex, Brad Hatfield
Süre: 1 saat 34 dakika

Filmin konusu:

Richard Pimentel’in gerçek yaşam öyküsünden beyazperdeye aktarılan filmde, Vietnam savaşında duyma yeteneğini kaybeden bir adamın mücadele dolu yaşamı ele alınıyor. Richard, ülkesine döndükten sonra tanıştığı ve tekerli sandalye ile yaşayan Art sayesinde kendine yeni misyon edinecektir. Sesleri fazla duyulmayan engelli insanlar için mücadele vermeye başlar.

Hayatını tekerlekli sandalyede geçiren en yakın arkadaşı Art'ın yardımıyla Richard toplum tarafından dışlanan tüm engelli insanların hakları için mücadele etmeye başlar. Gerçek bir yaşam öyküsünden sinemaya uyarlanan filmde, kendini ABD'de engelli insanların hakları için mücadeleye adayan Richard Primentel'in hayatı anlatılıyor.

İşte ne çok isterdim ki benim ülkemde de bu şekilde amansız bir mücadele öyküsü olsun ve kahramanı kim olursa olsun önemli değil sinemaya uyarlanması bile önemli değil ama gönlüm isterdi işte biri çıksın ve bu ülkenin tüm engellenenleri adına özgürlük mücadelesini versin. Belki de hala umutlar devam ediyor kimbilir belki de bu sitede yazılan her forum paylaşımı birgün gelecek kayıtlara geçecek ve Sn. Halil Yılmaz gelecek kuşaklara ışık tutacaktır. Belli mi olur?

Çok güzel ve çok düşündürücü bir film. Engelliler için her insan yaşamı boyunca küçük de olsa bir farkındalık yaratabilir. Gelecekte ne yapmak istediğime dair bana ilham verdi iyi ki seyretmişim size de fikir vermesi açısından tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye