Kalici kolostomi.rektum ca.

orhan durel

Üye
Üye
selam benim size bir sorum olacak.
ben kalın bağısağın rektum bölümü kanseriyim.15 gün kadar sonra kalın bağırsağımın rektum bölümü tamamen ameliyat ile alınacak.anüs kapatılacak.kalıcı kolostomim(torba) olacak.bu şartlarda ben çalışan bağkurlu olarak malulen veya başka bir şekilde emekli olabilirmiyim.saygılar.

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

srchacker

Üye
Üye
Ben rapor aldım %80 veriyorlar.rektum alındı ca-20 olarak geçiyor..10 yıl 1800 gün prim %70 üzeri rapor yada..10 yıl 3600 gün prim %40 üzeri rapor istiyorlar..

oyilmaz

Üye
Üye
Selam benimde size bir sorum olacak.

Bende kalın bağısak&rektum kanseriyim. Anüs kapatıldı ve kalıcı kolostomi(torba) takıldı. Karaciğer matestaz yapıldı aynı zamanda rahime ve yumurtalılklara sıçradığı için oralarda alındı. Sağlık kuruluna başvuruda bulunduk genel cerrahi + onkoloji + kadın hastalıkları + psikiyatri heyet için oran belirleyecek. Rapor oranı kaç olur. 380 gün sigorta primim var çok düşük biliyorum ama 1960 doumluyum yaştan yararlanarak malülen olunabilirmi. Torba takılı olduğu için eşim işten çıktı bana bakıyor günlük ihtiyalarımdan tuvalet ihtiyaımı başkasının yardımı olmadan yapamıyorum bakım parası verirlermi . Ötv indiriminden yararlanılabilirmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21342]oyilmaz[/MENTION] hastalığın size verdiği zarara göre oranlar değişebilir fikir olması açısından ben tablodaki bölümü sizinle paylaşıyorum. Evde bakım maaşı almak için %50 ve üzeri ağır engelli raporu almanız lazım ve aynı zamande kişi başı düşen miktar olan 967 tl aşılmamalıdır. Öncelikle raporu alın diğer aşamaları tek tek değerlendiririz.
Kolon, Rektum ve Anüs..
Tablo 4- Kolonik rektal hastalıklara bağlı kalıcı bozuklukların sınıflama kriterleri.

Sınıf 1)Özür oranı:% 10

Kolonik veya rektal hastalığın nadir ve kısa süreli belirti ve semptomları veaktivitelerde sınırlama özel diyet veya tedavi gerektirmemesi ve sistemik birbozukluk olmaması, ağırlık vebeslenme durumunun arzulanan seviyelerde tutulmasıve cerrahi prosedürler sonrasında sekel olmaması..

Sınıf 2)Özür Oranı:% 25

Kolonik veya rektal hastalığın objektif bulguları veya anatomik kayıp veya değişimleri ve hafif ağrının eşlik ettiği barsak fonksiyonlarının nadir rahatsızlıkları ile birlikte olan hafif Gİ semptomlar ve diyette minimal kısıtlamalar veya hafif semptomatik tedavi gerekmesi ve beslenme sonuçlarında bozulma olmaması..

Sınıf 3)Özür Oranı:% 50
Kolonik veya rektal hastalığın objektif bulguları veya anatomik kayıp veya değişimleri ve Periyodik veya devamlı ağrının eşlik ettiği, barsak alışkanlığının orta veciddi şiddetlenmelerle seyreden rahatsızlığı ve aktivite kısıtlaması, ataklar sırasında özel diyet ve ilaçlara ihtiyaç duyulması ve temel belirtiler (ateş,anemi veya kilokaybı)bulunması..

Sınıf 4)Özür Oranı:% 75
Kolonikveya rektal hastalığın objektif bulguları veya anatomik kayıp veya değişimleri ve barsak fonksiyonlarının dinlenme sırasında devamlı ağrı ile birlikte süreklibozuklukları ve aktivitenin tam sınırlanması, diyetin kısıtlanması ve tedaviye rağmen semptomların tam olarak kontrol edilememesi ve temel belirtiler (ateş,kilo kaybı veya anemi) bulunması veya remisyonların uzun sürmemesi..

ali2020

Üye
Üye
Kolay gelsin Bizim yaşlı maaşı 1125 TL e devlette öyle gözüküyor

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye