Kalp damar hastaligi engel durumu

Hakan1979

Üye
Üye
Herkese merhaba. Benim daha onceden endokrin 40 goz 3 noroloji 10 ic hastaliklardan 10 toplamda yuzde 63 balthazar formuluyle yuzde 52 oraninda engel oranim var. 1 ay once kalpden hastaneye yattim anjio da 4 damarim 90 90 80 60 oraninda tikali cikti. Kalp damar cerrahisi tam bypass ameliyatina alacakken vazgectiler benim damarlarima ne stend ne balon sistemi nede bypass ameliyati yapilamiyacagini soylediler. 8 adet ilac verdiler ve gerisi allahla senin aranda dediler damar yapim cok ince oldugundan ne stend ne balon ne bypass ameliyati olamiyorum. Heyete cikmayi dusunuyorum zaten engel oranim vardi. Forumu arastirdim durumumda bi hastalik gormedim. Yeniden heyete cikiyorum 1 haftaya kalpdeki bu aorun yuzunden bana kardiyoloji yada kalp damae cerrehisi engel orani verirmi verirsede yuzde kac oraninda verir yardimci olacaklara tskler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen 5-10 puan fazla alırsınız ama bunu neden istiyorsunuz ki? Rapor oranınızın 5-10 puan artması size ne yarar sağlayacak?

Hakan1979

Üye
Üye
Halil arkadasim rapor surem bitiyor yeniletecegim onun icin basvurdum. Doktorlar yurume bile diyor efor sarfetme diyor. 5 10 puan cok az degilmi bu duruma. Normalde 6 ilac kullaniyordum kardiyoloji verdi 8 tane daha gunde 14 ilac kullanmak ne zor. Birde sabah aksam vs ic durumlarida var. Benim tahminim daha cok olmali yonunde. Hic yokdan yuzde 70 engel oranini tamamlasam bari

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şansınızı deneyin tabiki. Benimkisi bir tahmin yürütme sadece. Umarım %70 in üzerinde alırsınız.

Hakan1979

Üye
Üye
bugün kalp için kardiyoloji %30 verdi ef 36 çıktı. noroloji ile pskiyatri kaldı gezilecek. noroloji deger yükseltebilirim dedi lyrcia 225 lik kullandırtıyor 2 senedir. pskolojiye hiç gitmedim şimdiye kadar gidip 14 15 ilaç kullanıyorum desem 5 10 puan verirmi acaba

OGÜN

Üye
Üye
Merhaba, Ben samsun da yaşıyorum Nisan ayında kalbimde Ritim bozukluğu yani Av blok tespit edildi askerliğe elverişli değildir. Raporu verdiler. Bu Hastalığımı yaklaşık 8 sene önce öğrendim. Gündüz herhangi bir sorun yokken geceleri nabızım çok düşük bunun için 2 yastıkla yatıyorum. Konusurken nefes yetmezliğini hissediyorum. Bu dışardanda fark ediliyor.Bir iş yaparken ani hareketlerde başım dönüyor. Yemek yedıkten sonra özellıkle ramazan ayında çarpıntılarım daha da arttı. Sormak istediğim şu buzmana kadar hiç bu hastalıgımla ilgili herhangı bır rapor alma dusuncem yokdu. Bu hastalıkla herhangi bir rapor alablirmiyim ? ve %kaç olur ( 8 sene önce devlet hastanesıne gıttıgımızde pil takmak istemıslerdı kabul etmemıstık) halil yılmaz abi cevap beklıyorum musaıtsen

OGÜN

Üye
Üye
Merhaba, Ben samsun da yaşıyorum Nisan ayında kalbimde Ritim bozukluğu yani Av blok tespit edildi askerliğe elverişli değildir. Raporu verdiler. Bu Hastalığımı yaklaşık 8 sene önce öğrendim. Gündüz herhangi bir sorun yokken geceleri nabızım çok düşük bunun için 2 yastıkla yatıyorum. Konusurken nefes yetmezliğini hissediyorum. Bu dışardanda fark ediliyor.Bir iş yaparken ani hareketlerde başım dönüyor. Yemek yedıkten sonra özellıkle ramazan ayında çarpıntılarım daha da arttı. Sormak istediğim şu buzmana kadar hiç bu hastalıgımla ilgili herhangı bır rapor alma dusuncem yokdu. Bu hastalıkla herhangi bir rapor alablirmiyim ? ve %kaç olur abi bilgin varmı ?

Tekerlekli Sandalye