Kalp Hastalığı için Engelli Raporu alınır mı?

atacr

SMS Activated
Arkadaşlar merhaba. Bugün hastaneye gittim ve Mitral kapak çok hasar almış ilerde amleiyat olabilirsin dediler. Ben bişi merak ediyorum. Kalp hastalığı ile ilgili engelli raporu alabiliyor muyuz? ve devlet nezlinde engelli olmak uzuvsal ya da zihinsel sorun mu gerektirir. Yani kalp hastası olan biri gerekli raporu aldığı anda devlet nezlindede engelli olarak görünür mü? ve bu kişiler e-kpss'ye girebilir mi? Ben önlisans mezunuyum 2014 kpss puanım 80 bu puanla normal engelli kadrosu açılmışsa bu rapor ile ona başvurabilir miyim? teşekürler

Yok hayır rapor almak için illada uzuv yada zihinsel engelli olmak gerekmiyor. Kalp hastalığı, diabet, yüksek tansiyon vb. gibi hastalıklarada rapor verilir. Verilecek rapor oranı bu gibi hastalıklarda genellikle hastalığın derecesine göre değişir. O yüzden kalp hastalığınıza ilşkin verdiğiniz bilgilere dayanarak şu yada bu oranı alırsınız çok güç. KPSS puanıyla değilde EKPSS puanıyla atanırsınız.

Selam,

EKPSS sadece engelliler için yapılmış bir sınav olup, bu sınav sonucunda alacağınız puan kamu kurumlarına yerleşmenizi sağlayacaktır ama bana kalırsa KPSS ile çok daha fazla şansınız var ve 80 de iyi bir puan. Onun için 2018 EKPSS yi beklemektense KPSS de aldığınız 80 puanı doğru bir tercih yaparak değerlendirirseniz çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Geri