Kalp hastası annem rapor alırsa emekli olabilir mi?

ÖzcanDAL

Üye
Üye
ÇÜRÜK RAPORU ALIP DA MAAŞ BAĞLANIYORMU HABERLERDE GEÇDİ DİYORLARDI KAÇIRDIM VARMIYDI.. [KALP HASTALARINA]

nE KADAR MAAŞ BAĞLIYORLAR
VE

bUNU GÜZEL Bİ ŞEKİLDE ANLATAN VARMI Bİ ZAHMETT..

ANNEM KALP KAPAKÇIGI DEİŞTİRİLDİ VE BUNA GÖRE ÇÜRÜK RAPORU ALACAGIZ PARDON 2 KAPAKÇIGI DEİŞTİRİLDİ ÇÜRÜK RAPORU ALIP DA MAAŞ BAĞLICAKLARMIŞ BU DOĞRUMU BUNU BULABİLİRMİSİNZ VEYA BURDAN ANLATIRMSINIZZZZz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi maaş?
Annenin sigorta girişi var ve gereken şartları doldurmuşsa %40 ve üzeri rapor alması halinde kademeli angelli erken emekliliğinden yararlanabilir...

ÖzcanDAL

Üye
Üye
Bi Link Atarmısnız ??? ... Nasıl Analmadım yani Detaylı Anlatın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neyin linkini atayım?
Anneniz yaşamı boyu hiç sigortalı bir işte çalıştımı onu soruyorum...

ÖzcanDAL

Üye
Üye
1020 Gün Sigorta iş günü bulunmaKTADIR 2006 sigorta girişi vardır %50 İş görememezlik raporu vardır Annemin emeklilikten yararlanabilmesi için ne ypmamız Lazım. _???

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İş görememezlik oranıyla sakatlık raporu farklı şeyler. İş görememzlik maaşı ve emekli maaşının farklı olması gibi. Eğer %40 ve üzeri bir rapor alırsanız kademeli engelli erken emekliliğinden yararlanma şansınız var. Şu aşamada hizmet yılı ve prim gün sayılarınızda eksiklikler var. Onları tamamladımı annen erken emekli olabilir. Fakat sakatlık oranını bilmediğimden tam olarak kaçyıl sonra emekli olacağını yazamıyorum...

Tekerlekli Sandalye