Kalp kapakcığı onarımı nedeniyle erken emkli olurmuyum?

Hao54

Üye
Üye
Merhaba, 2010 yılında aort asendan anevrizma ameliyatı geçirdim ayrıca kalp kapakçığım biküspit ameliyat esnasında onarım yapıldı değiştirilmedi fakat izleniyor değişim gerekmesi yüksek ihtimal. Ecopirin ve beloc kullanıyorum. Özür raporu alıp emekliliği hiç düşünmemiştim şimdiye kadar ancak artık belimiz bükülüyor bireysel olarak sağlık sorunlarımız çalışmamıza engel birçok alanda. Bu durumda alabileceğim rapor oranı sizce nedir?

FATİH GÜRER

Üye
Üye
Merhabalar,

Ben de 4.evre Kalp yetmezliği hastasıyım. Geçtiğimiz yıl farkettim hastalığımı. SGK ile görüştüğünüzde 15yıl 1800gün de engelli olarak emekli olabilirsiniz diyor. Ancak Normal emekli olmakta mümkün. 2008 öncesi sigortalı iseniz. 3500gün(yanlış hatırlıyor olabilirim) sigortanız var ise normal emekli olabilirsiniz.
Öncelikle çalıştığınız yerden engelli için vergi indirim talep yazısı alıyorsunuz. Devlet hastanelerinden Sağlık Kurulu randevusu alıyorsunuz. Sonra hemen İl vergi dairesi Defterdarlığa gidiyorsunuz. Üst yazı ile kayıt yapıyorlar. Üst yazı ile sağlık kutulu heyete görüyorsunuz.Sürecin bundan sonrası internetten takip ediliyormuş. Engelli oranınıza göre vergi dairesi iş yerine yazı gönderiyor. Bu yazı ile SGK ya gidip normal emekli olabiliyormuşuz. Ben de bu süreci devam ettiriyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, 2010 yılında aort asendan anevrizma ameliyatı geçirdim ayrıca kalp kapakçığım biküspit ameliyat esnasında onarım yapıldı değiştirilmedi fakat izleniyor değişim gerekmesi yüksek ihtimal. Ecopirin ve beloc kullanıyorum. Özür raporu alıp emekliliği hiç düşünmemiştim şimdiye kadar ancak artık belimiz bükülüyor bireysel olarak sağlık sorunlarımız çalışmamıza engel birçok alanda. Bu durumda alabileceğim rapor oranı sizce nedir?
Merhaba, yüksek ihtimalle %40 ve üzeri bir rapor alabilirsiniz. Buda size erken emeklilik yolunu açar. Şansınızı deneyin bence.

Tekerlekli Sandalye