Kalp rahatsızlığı olan birinin rapor oranu kaç olabilir?

s1857

Üye
Üye
Herkese merhaba,

30 yaşındayım.
Geçmişte fallot tetrolojisi, Shunt, Pulmaner kapak replasmanı operasyonlarını geçirdim. En son 2019 ocak ayında 2 dakika arrest olduğum için hastaneye kaldırıldım ve ardından aritmi nedeniyle ablasyon yapılıp başarılı olunamadıktan sonra ICD takıldı.

Bu rahatsızlıklarımdan ötürü yüzde kaç rapor alabilirim? Bilen varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler, sağlıklı günler.

harunkaplan

Üye
Üye
Herkese merhaba,

30 yaşındayım.
Geçmişte fallot tetrolojisi, Shunt, Pulmaner kapak replasmanı operasyonlarını geçirdim. En son 2019 ocak ayında 2 dakika arrest olduğum için hastaneye kaldırıldım ve ardından aritmi nedeniyle ablasyon yapılıp başarılı olunamadıktan sonra ICD takıldı.

Bu rahatsızlıklarımdan ötürü yüzde kaç rapor alabilirim? Bilen varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler, sağlıklı günler.
kapalı ameliyat yada açık ameliyat geçirdinmi kullanmakta oldugun ilaç varmı tam emin değilim ama yüzde 40 dan aşşagı çıkar

s1857

Üye
Üye
kapalı ameliyat yada açık ameliyat geçirdinmi kullanmakta oldugun ilaç varmı tam emin değilim ama yüzde 40 dan aşşagı çıkar
1996 yılında ve 2015 yılında 2 kere açık kalp ameliyatı geçirdim. yine de 40'dan aşağı mı çıkar?

Düzenli olarak beloc ve ecopirin kullanmaktayım.

harunkaplan

Üye
Üye
1996 yılında ve 2015 yılında 2 kere açık kalp ameliyatı geçirdim. yine de 40'dan aşağı mı çıkar?

Düzenli olarak beloc ve ecopirin kullanmaktayım.
yüksek de çıkabilir çok net değilim çünkü tek rahatsızlığın var olmasa bı mr a gir fıtık da varsa oda puan oluyor ekleniyor

İsen Buga

Üye
Üye
Aşağıdaki tabloda hangisi uygun ise oran o derecededir.

Kalp yetmezliğiOran
Evre 1
Fizik muayene ve ekokardiyografi ile hafif kalp yetmezliği tanısı konulan ve NYHA sınıf–I hastalar%10
Evre 2
Fizik muayene ve ekokardiyografi ile kalp yetmezliği tanısı konulan, ejeksiyon fraksiyonu %50-60 olan ve tedaviye rağmen NYHA sınıf –II hastalar%30
Evre 3
Fizik muayene ve ekokardiyografi ile kalp yetmezliği tanısı konulan, ejeksiyon fraksiyonu %30-50 olan ve tedaviye rağmen NYHA sınıf –III hastalar%50
Evre 4
Fizik muayene ve ekokardiyografi ile kalp yetmezliği tanısı konulan, ejeksiyon fraksiyonu %30’un altında olan veya NYHA sınıf –III-IV hastalar%100

Tekerlekli Sandalye