Kamu veya özelde işe girişlerde rapor yenileme zorunluluğu varmı?

mut'lu

Üye
Üye
Halil Bey iyi günler diliyorum.kamuda veya özelde işe giriş sınavlarına başvuruda sunulacak olan raporun 2010 yılından önce alınmış olması o raporun yenilenmesini gerektirirmi.raporda sürekli ibaresi olması yenilenmesine gerek kalmadığını mı ifade ediyor.yönetmelikte istenmeyeceği ibaresi var ama bir yakınıma yenilenmesi gerektiği söylenmiş.doğruluk payı nedir bu konuya bir açıklık getirebilirmisiniz.teşekkür ederim.iyi çalışmalar ....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özel sektr için geriye dönük 5 yıl içinde alınan sağlık raporları geçerli olurda, kamu için zor. Özürlü kamu görevlisi için yapılacak merkezi sınav hakkındaki yönetmelikte geçen şu ibareler 16/12/2010 tarihi ve sonrası için alınan raporların geçerli sayılacağını izlenimini verdi bana.

f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de
yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere
Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış
sağlık kurulu raporunu

mut'lu

Üye
Üye
Evet yoruma açık bir durum.Sürekli olanlardan tekrardan rapor istenemeyeceği sonucuna da varılabilir,ama bu yönetmelik kapsamında alınmış olan ibaresi olduğu için tekrardan rapor alma zorunluluğu da doğabilir.Ben size teşekkür ediyorum zaman ayırıp cevapladığınız için.İyi çalışmalar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rica ederim. Dediğim gibi yoruma açık. Ama ben bu ibarelerin yeni rapor isteneceği anlamına geldiğine düşünüyorum. İnşallah yanılıyorumdur...

S

SON_OSMANLI

Guest
Tartışmaya açık bir durum gerçekten verilmiş hakkında geri alınamayacağına göre istenirse mağdur sayısı artar büyük bir ihtimalle diye düşünüyorum

Tekerlekli Sandalye