Kamuda Engelli Emekliliği

Gazoz Agacı

Moderator
Merhaba Arkadaşlar,

Kamuda engelli emekliliği nasıl gerçekleşiyor? Kaç gün ya da ksç yıl olarak?
Ben özel sektörde çalışıyorum ve inanılmaz yorucu günde 10 saatte yakın bir süre çoğu zaman daha fazla çalışıyoruz.
Sizden kamu sektöründe çalışmanın ayrıcalıkları ve özellikle kamudan emeklilik nasıl olur bunu öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Özel sektörden kamuya geçmeyi düşünüyorum ama yeterli bilgiye sahip değilim bu yüzden tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler,

Selam Halil Kardeşim,

Gösterdiğin yazıyı okudum ve aslında kafamı karıştıran kamudan emekli olmak daha uzun süre çalışmayı gerektiriyor ama bu kadar çok engelli kamuda çalışmayı daha çok tercih ediyorsa bence kesinlikle maaşların daha yüksek olması ( kamu emekli maaşının da özele göre yüksek olması ) diye düşünüyorum.
Eminim çalışma saatleri haftada 40 saatle sınırlı olması da çok önemli bir etken.

Heyyy kamuda çalışan arkadaşlar; ben niye bu kadar kamuya rağbet var gerçekten bilmek istiyorum ve cevaplarınızı bekliyorum.

Şahsım adına engelli kardeşlerimin özel bir bankada çalışmasını asla tavsiye etmem o kadar yorucu ve yıpratıcı ki eğer düşünen varsa denemesin bile :) o derece yani...

Sevgiyle, sağlıcakla kalın,

Gazoz Agacı; 7 senedir Bankacıyım ve hep Genel Müdürlükte görev aldım Gerçekten sizinde dediğiniz gibi yorucu, şubeler daha yorucudur eminim aslında ben severek yapıyorum işimi :) memur olmak hayalım inşallah olur diyorum...

Kamudayım; sanırım özel oalrak bilgi vermiştim. Kamuda rahat diye birşey yok bende. Özel sektörde ise daha rahat çünkü belirli branşlarda çalışıyorsun iş dağılmıyor. Genişlemeye gelince yeniden branşlandırma yapılır. Ancak Kamuda öyle değil. İşler geniş ağ. Herşeyi bilmek zorundasın.

Dieğr taraftan Kamuda olmak rahat ama üst konumda ve bir işten sorumlu olmadıkça...
Maaşlara gelince sınıflandırma var her sınıfın kendi sorumluluğu ve alanları var: Buna da uygun kidemleri ve dereceleri ve maaşları var.

Herkes benim gibi olmayabilir, belki aramızda rahatım diyenelr çıkabilir. Bir zamanlar özel sektörde de çalıştım kıstas yaparsam: Belli bir meslek için Kamuda çalışmak insanı köreltebilir.

Geri