Kamuda veterinerim Polinöropati CIDP teşhisiyle masa başına geçebilirmiyim?

veteriner627

Üye
Üye
Tarafıma CIDP polinöropati teşhisi kondu, biyopsi sonucu hafif şiddette demiyelinizasyon çıktı, ayakta 5-10 dk. kalınca ayaklarım ve bacaklarım ağrıyor, ayrıca hareket ettikçe, akşam eve gittiğimde, ayaklarım, bacaklarım ağrıyor, bacaklarımda ve kollarımda güşsüzlük var, bununla ilgili tüm tetkikler yapıldı, EMG'de sinir hasarı çıktı, askerliğim muaf olur diye söylendi, yürüsem de, hareket etsem de durgunluk, halsizlik, duyarsızlık ve veteriner olan mesleğimde verimsizlik var, bu durumda masa başına geçmek istiyorum, heyetten soğuk ortamlarda çalışması, ayakta kalması ve hareketli işlerde çalışması hastalık prognozu nedeniyle uygun değildir, aktivitesiz ve ayakta kalmayacak işlerde, masa başında çalışabilir diye rapor verilebilir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık kurulu raporu alacaksınız. Alacağınız raporda "çalıştırılacağı alanlar" ve "çalıştırılamayacağı alanlar" bölümünde hangi alanlarda çalıştırılıp çalıştırılamayacağınız detaylı bir şekilde yazar. Ve orda yazan ibarelere çalıştığınız kurum uymak zorunda.

veteriner627

Üye
Üye
tamam doğru bir şekilde yazmışsınız ama yukarıdaki sorumun yanıtı sizce ne olur benim önemle sormak istediğim budur

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi sorunuzdan bahsediyorsunuz? Eğer bana masa başında çalışmam için rapor verirlermi diiye soruyorsanız bunu bilmemiz imkansız. DR sizin sağlık durumunuzu inceleyip ona göre karar verecek. Yani tamamen DR'un vereceği karara bağlı.

veteriner627

Üye
Üye
yani doktor inceleyip ister veriiiir ister vermez diyorsun. keyfine kalmış diyorsun. sorumlu olmak istemezler uğraştırırlar bildiğiniz üzere...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır olurmu öyle şey. DR kendi kafasına veya kişisel insiyatifini kullanarak karar veremez. Sizdeki sakatlık / hastalıklar tıbbi açıdan incelenir inceleme sonucu DR sizin ayakta çalışmanızın sağlığınız açısından risk teşkil edeceğine karar verirse ona göre raporunuza yazılması gerekeni yazar. Tüm değerlendirme tıbbi açıdan yapılır yani.

veteriner627

Üye
Üye
BOS ve Protein elektroforezi normal çıktı. doktor biyopsi ve semptomlar cıdp yi destekliyor ama BOS desteklemiyor dedi. Polinöropatilisin fakat %100 CIDP diyemem ama muhtemelen öylesin dedi.muamma bir durum oldu. Kortizon istersen kullan istersen takibini yaptır ama kortizon kesin iyi gelir diyemem dedi. bana bıraktı. ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz? krtizonun zararlarıda çok diyor. ağrılarda veya halsizlik güçsüzlükte devam ediyor. sakat bir durumda kaldım yardımcı olun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Üstadım, siz veteriner "hekimsiniz" anladığım kadarıyla. Sizinde takdir edeceğiniz gibi tıbbi bir konuda burdaki insanların şu ilacı kullan/bu ilacı kullanma demesi çokta mantıklı değil. Ve demeleride baştan yanlış olur zaten. O nedenle en doğru DR unuz verir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başka başka DR lara gidin. DR ların birşey diyemediği bir hastalık için burada kimse birşey söyleyemez...

Tekerlekli Sandalye