Kamudan mı yoksa özel sektörden emekli olmak avantajlıdır?

Öncelikle selamaleykum sorum söyle
Özelde Ssk da 14 yilim var emekliligime 3-4 sene var
kamuya geçince demi 3-4yil sonra emekli olacak yoksa kamu
Özürlü emekliliği gibi 15 yildanmi Ssk kamuya aynen aktarilirmi
vergi indirimim var2.derece eğer kamuya Ssk aktarılır
Ve 1 sene sonra emekli olursam maaşımda fark olurmu
yani kamudan emekliliğimi yoksa Ssk dan özelden emeklilikmi
daha faydalıdır cevaplarsanız çok sevinirim
Kafam çok karışık
ALLAH CC yar ve yardımcınız olsun
ALLAH herkese Şafi adıyla şifa versin

SSK daki hizmet sürelerin emekli sandığı (kamu) ile birleştirilir. Ne zaman emekli olacağın sakatlık oranına göre değişir. Ben sana tabloyu aktarayım.

1 Ekim 2008 Sonrası Sakat Statüsünde İşe Giren Memurun Emekliliği

5510/madde 28

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.

emeklilik maaşını hangisi etkiler kamumu yoksa özel sektormu

S.A kusura bakmayın tekrar konu actım ama bir.
Sorum olacak
Suan Ssk liyim emekliligime 3 yıl var pirinin doldu hizmet yılı
Kaldı sorum bu 3 yılı ozeldemi yoksa kamudami çalışıp
Emekli olursam emeklilik maaşı vs artar hangisi sizce

son 7 yılda hangi kuruma prim daha çok yatırılmışsa o kurumdam emeklisin. Atıyorum 3 yıl sonra emekliliği hayal ediyorsunuz: 3 yıl sonunda sizin 7 yıllık geçmişe doğru primlerinize bakarlar. 3 yıl memursunuz 4 yıl SSK lı olarak çalışmıssınız demektir. SSK dan emekli ederler.

Geri