Kanal D Haberin Türkçe Katliamı!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Haber spikerleri arasında en beğendiğim kişi Mehmet Ali Brand'dır haberi adeta yaşayarak anlatır. Bununla birlikte haber spikerleri arasında en fazla "gaf yapan" kişidir. Birand'ın gaflarını sonra video olarak alta ekleyeceğim. Şimdi benim kafayı taktığım Kanal D haberin akıl sınırlarını zorlayan haber başlıkları.

Kanal D haberin mutfağında çalışan kimdir bu haber başlıklarını hangi türkçe bilgisi ve mantık kurgusuyla yapıyor bilmiyorum ama bu saatten sonra olaya el atıp mantık ve türkçe hatalarını göstermek farz oldu.

Bunu yapabilmek için yemedim içmedim haberleri izlerken haber başlıklarının resmini çektim. :)
Varan 1:

Haber Başlığı:
3 Mayıstan Canlı.

Haber içeriği, devlet bahçelinin 3 mayıs günü yaptığı mitinge bu başlığı reva görmüşler.
3 mayıs sadece bir gündür. Yer yada mekan değildir. Habere bu manşeti atan editöre selamlar olsun.

Varan 2:
Haber Başlığı:
Alarm'dan canlı

Haber içeriği: Devlet bakanı mısır'a gidiyor.
Alarm'dan nasıl canlı yayın yapıldığı ise ayrı bir mevzu. :)

Varan 3:
Haber Başlığı:
Göçten Canlı

Haber içeriği: Suriye'deki yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye'ye göç edenler konu ediliyor.
Yakında bir ünlünün "cenaze töreni" neyim olurda, "ahiretten canlı" diye manşet atarlarsa hiç şaşırmayın derim. :):):)
Kanal D ekibini Hakkı Devrim Abimize havale edip, Birand' gaflarının sıralandığı videolarla sizi başbaşa bırakıyorum. Adamım birand. :)

Tekerlekli Sandalye