Kanser hastaları evde bakım maaşı alabilir mi?

nese

Üye
Üye
selam arkadaşlar.. babam hem akciğer hemde pankreas kanseri 3 aydır evde yatıyor başvursam bakım parası bağlanır mı? hastaneden yeni çıktı kanser olduğunu yazan raporları var yinede rapor almak zorundamıyız.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet yine rapor almanız gerekiyor, raporda şöyle bir ibare gerekir, ağır özürlü bakıma muhtaç sürekli ibaresi olması gerekir, bu ibareli rapora istinaden evde kişi başına düşen gelir, 380 lradan az olurrsa shç(sosyalhizmetler çocuk esirgeme kurumu)'na müracat edip evde bakım maaşı alabilirsiniz. Raporun yanısıra kişinin tuvalt banyo gibi kiisel temizliklerinde bibaşkasına ihtiyaç duyuyor olması gerekir.

nese

Üye
Üye
çok teşekkür ederim.. babam kanser hastası olduğunu bilmiyor. acaba eve gelen görevliler bunu babama sorarlarmı . bilmesini istemiyoruz çünkü babam bunu kaldıracak biri deil.:(

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuda babanızdan gizlemeniz konusunda sıkıntı yaşabilirsiniz, şöyle yapmanızı öneririm, başvuru yapınca orda babanızın bilmedğini söylenmemesini rica edin, birde eve gelen uzmanlara durumun izahını yapın onlarda durum karşısında gerekli hassasiyeti gösterip babanıza hastalıgını söyleyeceklerdir.

kadriye

Üye
Üye
meraba benim annem 27 temmuz 2010 tarihinde meme kanserinden dolayı 2 gögüsünü kaybetti tedavisi bitti kontrollere gidiyor ama kolları şişiyor ve kollarını pek fazla kullanamıyor anneme maaş bağlıyabilirmiyiz heyet raporunu nasıl alırız

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alabileceğinizi pek zannetmiyorum. Çok çok ağır kanser türü olur hasta tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarını başkasının yardımı olmadan yapamazsa ancak o zaman alabilirsiniz. Sağlık raporunu, sağlık kurulu vermeye yetkili her hastaneden alabilirsiniz. Tabi bakım ücreti için alınan raporda "ağır özürlüdür" ibaresinin olması şart.

Rabia1985

Üye
Üye
Arkadaslar benim annem yumurtalik kanseri ve metaztaz olmuş ağır kemoterapi ler alıyor vücudu hep yara oldu doktorlar ömür biçti ama bakimida masraflı ve zor bu durumda evde bakim parası alabilirmiyim bilen yardimci olabilirmi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir üst mesajda verdiğim cevap sizin içinde geçerli...

svg.42

Üye
Üye
Arkadaslar oncelikle hayirli ramazanlar ve tum hastalarimiza acil sifa diliyor gecmis olsun diyorum ben bizat kendim yasadim hic bi gelirim yokken akciger kanserine tutuldum rabbime binlerce sukur suan atlattim 2 sene agir tedaviler gordum yuzde 40 raporum var ama malesef baglanmadi yani halil beyin dedigi gibi gercekten bakima muhtac ve gelirinuz yoksa belki ama en onemlisi saglik tekrar herkese acil sifalar

gülümse_hayata

Üye
Üye
Allah bir daha göstermesin %40 raporla evet bakım maaşı bağlamazlar. %51 ağır özürlü ibareli sağlık raporu gerekiyor bu hastanın bir takım ihtiyaçlarını gideremez halde olması anlamına gelir. Ancak bu şartlar altında bakım maaşı başvurusu değerlendirilir.

svg.42

Üye
Üye
Allah bir daha göstermesin %40 raporla evet bakım maaşı bağlamazlar. %51 ağır özürlü ibareli sağlık raporu gerekiyor bu hastanın bir takım ihtiyaçlarını gideremez halde olması anlamına gelir. Ancak bu şartlar altında bakım maaşı başvurusu değerlendirilir.

Amin tum hastalarimiza yok gulumse hanim doktorum o an 80 uzeride verirdi ben ugrasmadim tek dusuncem sagligimdi oan binlerce sukur iyiyim sadece kontrol altindayim halen ama o an ki durumum hatirlamak dahi istemiyorum gercekten bakimada muhtactim oyle oldugu halde hic bi yardim almadim calmadigim kapi kalmadi ama olmadi doktorlarimdan allah razi olsun onlar bile cok yardimci oldular ben durumum duzeldikten sonra rapor aldim 40 olarak ama bilseydim 80 uzeri veriyorlardi 40 olsun ki calisabiliyim dedim cunku benim allahtan 2 kizimdan baska kimsem yok o anki dusunce oyleydi bende bilmem yanlis dogru ama hayirlisi buymus sukurler olsunki o gunler simdilik geride gunduz calisiyom gece sabaha kadar oksijen makinelerne baglaniyom evim hastane gibi ama allahtan gelen bin sukur

svg.42

Üye
Üye
Suan halen tedavi gordugum halde makinelere baglandigim halde engelli maasi tek aliyorum baskada devletten bi yardim aldigim yok ve mecbur sagligim el verdigi surecede calismak zorundayim paylasim ve bilgileriniz icin ve ozellikle bizleri dinlediginiz icin cok tesekur ederim allaha emanet olun hepiniz

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şükrünüz daim olsun rabbim herkesin her zorluğuna bir kolaylık versin. Dinlediğimiz için teşekkür etmenize inanın gerek yok bu site bunun için var bir kişeye bile herhangi bir konuda yardımcı olabiliyorsak bizden mutlusu yok inanın bunu çok rahat bir şekilde tüm yönetici arkadaşlarım adına söyleyebiliyorum eminimki hepsi aynı fikirdedir. Sizlerde Allaha emanet olun şifalar diliyorum.

Tekerlekli Sandalye