Karaciğer hastasıyım. Ne zaman emekli olurum?

Sayın Halil Bey şimdiden biz vatandaşları aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ben İstanbul'dan İsmail Tarakçı 2 Mart 1969 doğumluyum SSK girişim 15-05-1988 yılı 2926 gün primim var. Doğuştan karaciğer Hastalığından askerlik görevimi yapamadım. 2000 yılında Şişli Etfal Hastanesinden %53 Sürekli özürlü rapor verdiler. Bu raporla bakanlıktan sürekli özürlü kimlik kartı aldım. Vergi indiriminden yararlanmak ve de erken emekli olmak için Haydarpaşa hastanesinden yürümekte ve ayakta durmakta zorluk çektiğimi ve de his kaybının olduğunu heyetteki doktorlara söylediğimde muayyene sonucunda kas hastalığımın olduğunu ve %57 süreksiz rapor verdiler. Bir yıl sonucunda tekrar rapor almam gerektiğini öğrendim. Şişli ETFAL hastanesinde ayrı doktora muayyene ye gittiğimde senin hastalığın sürekli niye süreksiz rapor vermişler dedi. Hastanelere gidip gelemiyorum bizden ricam ne yapmam gerektiğini ve de ne zaman emekli olabilirim.Bana yol gösterirseniz cevabınızı bana mail olarak gönderirseniz çok sevinirim şimdiden ilginize alakanıza çok teşekkür ederim. çalışmalarınızda başarılar dilerim. İsmail Tarakçı [email protected]

15 yıl hizmet süresi ve 3600 prim gün sayısına tabisiniz. Hizmet yılınızı doldurmuşsunuz ancak prim gün sayınızda eksiklik var. Eksik kalan prim gün sayınızı doldurduğunuz anda emekli olursunuz. Bu arada size verilen süreli rapora itiraz etmek istiyorsanız il sağlık müdürlüğüne bir dilekce ile başvurup hakem hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz.
Not: Sorulara verilen tüm cevaplar başkalarınında bilgi sahibi olmaları adına forum üzerinden yapılıyor. mail, msn gibi başka iletişim yollarıyla cevap verilmiyor. Başka sorunuz varsa konu altında dile getirin lütfen.

iyi akşamlar halil bey almış olduğum rapora itiraz edersem raporumun oranını yükseltirlermi. inanın fazlasını istemiyorum hakkımı istiyorum. inanın zor işe gidiyorum çok teşekkür ederim.

Rapora itiraz

iyi akşamlar halil bey almış olduğum rapora itiraz edersem. rapor oranımı yükseltirlermi inanın fazlasını istemiyorum hakkımı istiyorum çok teşekkür ederim.

Rapor oranınızın yükseltilmesini emeklilik için istiyorsanız sizin için değişen bir şey olmaz. Her halukarda 15 yıl 3600 güne tabisiniz. Bu süre değişmez. Size tek avantajı süreli raporu süresiz yaparlarsa her yıl rapor yenilemekten kurtulursunuz.

Geri