Kardeşim evde bakım maaşı alıyor ben işe girersem kardeşimin maaşı kesilir mi?

özge

Üye
Üye
merhabalar ben işe başlamak istiyorum kardeşimin maaşı kesilir dediler .babam 3aydan 3 aya 600küsür maaş alıyor kardeşimde evde bakım maaşı alıyor abim ayrı ikamette oturuyor evin başka geliri yok eger ben işe başlasam gerçektende kardeşimin evde bakım maaşı kesilir mi .işe başlayacam deyincede annem surat asıyor ne yapacam bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirirm

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bakın şuan geliriniz toplamda ne kadar ve siz işe girip çalışınca ne kadar olacak ve evde kaç kişi yaşıyorsunuz yazın hesaplayalım ona göre davranırsınız bu arada bakıcı siz degilsiniz doğrumu?

özge

Üye
Üye
babam kardeşim annem ben evde 4 kişi yiz. bakıcı annem.kardeşimin maaşı 600 tl .brde babmın 3aydan aya 600 küsür maşı .başka glir yok.ben çalışırsam asgari ücret alırım yinede kesilir mi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz muhtemelen 700 lira alırsınız asgari ücretten hesaplıyorum fazla alacaksanız belirtin bana 700 lira alsanız 220 lirada anladığım kadarıyla 2022 maaşı alıyorsunuz aylık ortalama yani aylık geliriniz 920 lira olacak ve maaşınızın kesilmesi için 1692 lira gelire haiz olmanız gerekior 4 kişilik ailede kısacası şuan işe başlarsanız maaşlarınız kesilmez ancak işe başlar başlamaz hemen işe başladığınızı shçek'e bildirmeniz gerekiyor, ayrıca malmüdürlüğünede bildirmelisiniz evde bakım maaşınız da 2022 maaşınızda kesilmeyecektir.

özge

Üye
Üye
babamın 3ay maaşını aya böldüğümde kardeşimin evde bakım maaşını aldığımda ve işe grdiğimde asgari ücreti eklediğimde aylık 1520 tl olıuyor başka glir yok .ve 4kişiyiz

özge

Üye
Üye
anladım çok sevindim çok üzülüyordum kaç gündür .teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye