Kardeşimi Kendi Oturduğum Eve Alırsam Bakım Maaşı Kesilirmi

şadan

Üye
Üye
merhabalar engelli kardeşimin %98 engelli oranı var.ben de kardeşiyim ve evliyim oturdukları ev benim bende başka yerde oturuyorum dublexde aynı mevkide yanıma alsam onları maaşlarında kesilme olurmu.

sinandeniz

Üye
Üye
kardeşiniz evde bakım maaşımı alıyor evde bakım maaşımı alıor ?

evde bakım maaşı alıyor ise evde bakım maaşını ilk çıkartırken kuruma verdiğiniz adreste bakıcı olarak gösterdiğiniz kişi ile aynı adreste olmalıdır aksi taktirde maaşı kesilir yani bakıcısı farklı bir adreste engelli kişi farklı bir adreste ikamet eder ise maaş kesilir hı ttup bakıcısı ile aynı anda ikametini farklı adrese alıp bunuda kuruma bildirmeniz halinde kurumdan yetkililer kontrle gelirler ama bu süreç içerisinde maaşınız dondurulurmu dondurulmazmı o konu hakkında net birşey söylemek mümkün değil il il değişiklik göstereiliyor

2022 engelli maaşı alıyor ise yeni taşınacağı ikametini sosyal yardımlaşmaya bir dilekçe ile bildirmesi halinde sorun olmaz yani maaşınız kesilmez ama yok bildirmez de kurum bunu kendisi öğrenirse maaşı kesilir bunu örneklendirecek olursak örneğin ben adres değiştim bi ara kuruma bildirmedim 2022 engelli maaşım kesildi

Tekerlekli Sandalye