Kas hastalarına umut olan PTC124 adlı ilaç piyasaya çıktımı?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Merhaba arkadaşlar, kas hastalarına umut verecek PTT124 adı verilen bir ilaçtan uzun süredir bahsediliyor. Bir kas hastası olarak mümkün mertebe gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum fakat ortada net bir bilgi de yok kimi yerde PTT 124 adlı ilacın kas hastalarına faydası olmadığı söyleniyor kimi yerde özellikle kas hastaları için çıkartıldığı ve hastalığın ilerlemesini önleyeceği bilgileri veriliyor.

Şu an ilaç piyasaya çıktımı onuda tam bilemiyorum 2009 da yada 2010 yılın da çıka çağını duydum. Bu ilacı kullanan var mı?
Yada konu hakkın da daha geniş bilgi verebilecek bir arkadaş varsa güncel bilgileri paylaşsın lütfen.

E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
2007 ylında sağlık dergilerinde 2 yıl içinde çıkacagı belirtilen PTC124 üzerinde halen çalışmalar devam etmektedir, bugün itibariyle halen faal şekilde bu ilacın piyasaya çıkmadıgını belirteyim herkesin umutla beklediği ilaç için bir çok websitesinde çok kısa bir sürede çıkacagı belirtilmektedir, bizimde umutlarımız çok kısa sürede çıkacagı yönündedir.

E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Merhabalar pct 124 ilcanın çalışsı Faz 2 olarak devam ediyor. ancak hastalığınızın delesyon mu duplkasyonmu yoksa nonsense mutasyonmu olduğu önemli. çalışmaları belli 2 konya göre yapıyorlar

Tekerlekli Sandalye