KAS HASTASIYIM kılavuzdaki YH(yardımcı hizmetleri) şeçebilirmiyim.

ouzhan

Üye
Üye
anadolu lisesi mezunuyum,nitelik olarak baktım 2001 ve pc sertifikam var 6225,kılavuzu iyice okudum sadece gih(genel idari hizmetlere baktım) niteliği uyan ankarada 13 yer buldum,lafın kısası yhlerden uzak duruyorum çünkü getir götür işleri yapamam yani yardımcı hizmetleri anladıgım kadarıyla hareketli bi iş yapan engelli abileri tanıyorum ama ben yapamam acaba dogru yoldamıyım yoksa yhleride seçmeliyim.
soru 1:yh(yardımcı hizmetler) bana uygunmudur,kas hastasıyım merdiveni çok zor çıkıyorum yani anlıcanız yaptıgım her işten çabuk yoruluyorum zor yapıyorum yhlere bakmalımıyım?
soru 2:95 puanım var ama nitelik kodlarım sadece 2001-6225 trteyi yazmak istiyordum ama istenen kodda:2097:Ortaöğretim kurumlarının Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Muhasebe ve
Finansman, Borsa Hizmetleri alanlarının birinden mezun olmak. Ben böle bi alan duymadım aslında duymadıgım baya bi bölüm var ortaöğretim alanında acaba yazsam olurmu bilmiyorum yine kısacası türkçe-matematik alanı mezunuyum bu niteliği yazabilirmiyim?

biraz karmaşık gibi oldu ama aklıma çok takıldıgı için sorunumu anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olucak kişler olur şimdden tşk ederim.

İsen Buga

Üye
Üye
İçine ne siniyorsa o bölümü yazmanız dileğimle. Allah yardımcın olsun.
1. YH yazmak zorunda değilsin içine sinmediği belli. İlla açıkta kalmayayım diyorsan o zaman sen bileceksin. Durumunuzu bile bile yazdın ise sen bileceksin.
2. Bilmediğin kodlara gelince hiç uğraşma. Seninle alakası olmayan bölümler, ancak bu bölümlerden mezun olanlar için tercih edilecek kadrolardır. Kaldı ki orayı yazarsan kılavuzda uyarıldığı gibi elenirsin yada işe girseniz bile atılırsın.

Zamanınız var 20 temmuza kadar iyi değerlendir.

ouzhan

Üye
Üye
anladım saolun twitterda engellilere rehberlik diye bişey gördüm,ankara da tercihlere yardım ediliyormuş diye yani benim kafama takılan sorular bunlardı kılavuzu baştan sona okudum şimdi bu bilgiyi aldıktan sonra gitmeye üşeniyorum açkçası sizce gitmelimiyim?

Ankara'da engellilere Ömss tercihlerinde rehberlik yapılacak

Ankara Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği, Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (Eti-Sem) işbirliği ile engellilere ÖMSS tercihlerinde rehberlik yapacak. ANKARA (ANKA) - Ankara Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği, Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (Eti-Sem) işbirliği ile engellilere ÖMSS tercihlerinde rehberlik yapacak.
Ankara Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Tüm Engelli ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Boztaş yaptığı açıklamada, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) tercihlerinde engellilere Eti-Sem vasıtası ile rehberlik yapacaklarını bildirdi.
12 Temmuz Perşembe günü saat 14.00'da Etimesgut Piyade Mahallesi kent konseyinin 3. ve 4. katlarında bulunan salonlarında toplanılarak, 29 Nisan tarihinde sınavlara girmiş Orta Öğretim, Ön lisans ve Lisans mezunlarının, ayrıca kuralara başvuran engellilerin tercihlerine Eti-Sem eğitmenleri tarafından yardımcı olunarak, doğru tercihler yapılabilmesi için destek olunacak. Engelliler meclisinden yapılan çağrıda, bu toplantıya engellilerin katılım göstermesi ve yanlarında refakatçi getirmeleri istenildi. Engellilere yapılan çağrıda şu ifadeler kullanıldı:
"Toplantıdaki önerileri dikkate alınız, tercihler için acele davranmayınız, eğitmenlerimizin önerilerini dikkatle dinleyin kılavuzları inceleyin. Kent Konseyinde hazırlanan bilgisayarlardan eğitmenlerimiz eşliğinde tercihlerinizi yapın."
Etimesgut bölgesinde daha önce Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliğiyle açtıkları ÖMSS kurslarıyla Türkiye'de en yüksek puanlara erişildiğini söyleyen Boztaş, "Yapılacak doğru tercihlerle de en fazla memur yerleştiren ilçe olmak hedefimizdir. Katılımcı engellilerimize başarılar diliyoruz" dedi.

İsen Buga

Üye
Üye
Size kalmış durum gitmek yada gitmemek. NET birşey diyemem...

marcus_oredius

Üye
Üye
yh ( yardımcı hizmetler) hizmetli kadrosudur. fiziki hareketliliğe ihtiyaç duyulan bir kadrodur.

Tekerlekli Sandalye