Kas hastasıyım. Motorsiklet kullanmak için hangi ehliyeti almalıyım?

belirlenemeyen

Üye
Üye
Merhabalar son günlerde gözümü önde bir arkada iki tekerlek olmak üzere 3 tekerlekli bir motor a dikdim gayet iyi görünümlü iyi performanslı bir o kadar da benim rahatlıkla kullanıp trafiğe çıkıp hayatımı kolaylaştıracak bir alet. bildiğiniz gibi motor için a2 ehliyet isteniyor fakat bunun özürlüler için nasıl bir yönetmeliği var. benim sadece sağ ayağımda düşük bilek var ve almak istediğim motor 3 tekerlekli ve otomatik nasıl bir yol izlemem gerekiyor bu aşamada. Motor kullanabilmek için(bir özürlü olarak) ne yapmam gerekiyor (FSH kas hastasıyım ama pek sıkıntım yok gayet rahat hareket edebiliyorum)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2-) H sürücü belgesi kimlere verilmektedir.?

a-) 2918 SAYILI Karayolları Trafik Kanunu Uyarınca, özel tertibatlı olarak imal, tadil, veya teçhiz edilmiş, motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacak hasta veya sakatlara verilmektedir.
Deniliyor. Raporunuzda H sınıfı ehliyet alır ibaresinin olması gerekiyor.

belirlenemeyen

Üye
Üye
h ehliyeti almam gerekiyor yani. birde istanbul anadolu yakasında sağlık raporu veren özel hastane var mı ? devlet hastanesinde ne kadar derdimi anlatsamda vermiycekleri hissine kapılıyorum bir karamsarlık oluşuyor.

belirlenemeyen

Üye
Üye
bir bilgisi olan varsa cevap bekliyorum =) saygılarımla

Tekerlekli Sandalye