Kas iskelet sistemi hastalığında Engelli Araç Alımı

muk73

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar doğuştan ortopedik özürlüyüm.ilk ehliyetimi 12 sene önce almıştım. yeni ehliyet değişimi ile ayağımdaki ortopedik durumu yüzünden ehliyetin arkasında ( M-A-B1 VE F ibarelerinin yanında ) 47 ibaresi yazarak ehliyet verdiler (engelli raporum ise kardiyovasküler 30/10, endokrin 20 ve kas iskelet sistemi 13 ) olmak üzere %56 kişisel engel oranı yazıyor. bu şekilde bir araç almam mümkünmü ve bunun için gerekli işlemler nedir , aldığım aracı benim dışımda kimler kullana bilir saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kas iskelet sisteminde tam olarak nasıl bir rahatsızlığınız var. Bu durumda ÖTV indirimden faydalanmanız çok zor ancak iskelet sistemindeki rahatsızlığı söylerseniz daha net yanıt verebiliriz.

muk73

Üye
Üye
doktorun yazdıkları
Bilateral alt ektremite muayenesinde sol ayak ötral pozisyonunda ankilozel izlendi. sag ayak bilek kısmında 20 derece dorsifleksiyn yapabiliyor 10 derece plantar fleksiyon yapabiliyor hastada anarjik yürüyüz izlendi Xray sag ayak bileginde kronik artritik değişiklikler sol ayak bileginde ankiloz ile uyumlu görünüm izlendi sonuç olarak dosya ve fiziki inceleme sonucunda hastanın ortopedik olarak sol ayak bilegi nötral pozisyonda ankiloz baglı kişi özrü %5 sag ayak bileği plantar fleksiyon kıstlılı bağlı kişi özrü tablo 3,10A göre %8 olup BHT ye göre hesaplandığında bilateral pev e baglı kişi özrü %13 ( raporda yazanlar kısaca bunlar resim olarak yüklemek istedim başaramadım ) şimdiden tşk ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tıbbi terimleri yorumlamak çok zor. Benim kişisel fikrim (siz bunu kulak arkası edin) çok zor alırsınız. ancak siz yinede şansınızı deneyin.

muk73

Üye
Üye
tşkler helal olanın arkasından gitmek gerek nasipse olsun diyeceğiz

Tekerlekli Sandalye