Kasko hakkımda soru acil yardım

Onur17

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba dün talihsiz bi kaza yaptım köprüden uctum ters döndü araç 0.64 promil oldugu için kasko bunu karşılamıyor. Aracı evin garajına cektirdim sigorta sirketine gittim savcılıktan tutanakları alıcam exper araca pert vericek pert verdiği zaman aracı ötv ödemeden satabilirmiyim araç baya hasarlı ğert olması garanti bu arada araç kayınpederim üzerine yuzde 94 engelli üzerine alınmıştır benim kazayı yapmam herhangi bi sıkıntı yaratırmı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimiyle alınan aracı araç sahibi dışında başkasının kullanması durumunda kasko bedeli karşılanmıyor diye biliyor. Ve tabi kaza anında alköllü olmanızda durumu baya riske sokan bir durum.

Ünal METİN

Üye
Üye
ÖTV indirimiyle alınan aracı araç sahibi dışında başkasının kullanması durumunda kasko bedeli karşılanmıyor diye biliyor. Ve tabi kaza anında alköllü olmanızda durumu baya riske sokan bir durum.

Halil bey bende konuyu araştırdım Allah nasip ederse bizde alacağız Kasko konusunda durum şu bende sigortacılık okudum ve çevrem olduğundan sorularıma kısa sürede cevap buldum. Aracın yasal varisleri araçla kaza yaparsa kasko ödüyor. fakat 3. bir şahıs kaza yaparsa geçmiş olsun kasko bedel ödemiyor. burada arkadaşımızın durumu eğer yasal varis ise %95 ihtimal alkol yüzünden ödeme alamamıştır.

sms_ro

Üye
Üye
Merhaba. Benim de bu konuda bir sorum olacak.. Kayın pederin sol bacağındaki kısalık sebebiyle otomatik araç alınacak ve bu aracı otomatik vites olması ve özel bir tadilat yapılmadığı için herkes kullanabiliyor.. Sorum şudur.. Kasko yapıldığında bu aracı araç sahici olan kayınpeder dışında birisi kullanırken kaza yapsa... Kasko ödeme yapıyor mu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
sms_ro anlattığınız durumun geçen sene yaşanmış ve olay mahkemeye intikal etmişti. mahkeme engelli kişinin dışında başkası kullanırken yapılan kaza için kasko ödenmez kararı vermişti.

sms_ro

Üye
Üye
Peki ruhsata ikinci bir kişi ekleme vs gibi bir durum var mı acaba. Yani mirasçı borçlu gibi ortak gösterme durumu oluyorum.. Eskiden oluyormuş.. Şuan ki durumdan haberim yok açıkcası.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bahsettiğiniz konuda benimde bilgim yok açıkcası.

Tekerlekli Sandalye